В Україні до 10% виборчих списків мають помилки і неточності. Про це на прес-конференції в Києві заявив радника Президента України, керівник Головної служби правової політики Секретаріату президента Микола Полуденний.

«Неточності в списках виборців становлять 5-10%», – сказав він.

«Організація забезпечення виборів має проблеми. Це пов'язано з великою кількістю учасників передвиборчого процесу. Виборчі комісії повинні працювати 30 годин без перерви, щоб підвести всі підсумки. Можливі черги і можливі проблеми з часом підрахунку голосів», – додав Полуденний.

За його словами, зараз 12% виборчих комісій залишаються несформованими. Полуденний стверджує, що більше всього таких комісій у Вінниці, Донецьку і Криму.

При цьому тільки 94% виборчих дільниці мають приміщення, а 68% – забезпечені кабінками.

Проте, Полуденний стверджує, що вибори не будуть зірвані: «Президент упевнений, що вибори пройдуть нормально, можливі окремі проблеми, але в цілому владі вдасться організувати роботу так, що ми отримаємо точну картину політичного розкладу в Україні», – стверджує він, передає «Новий Регіон».

Як раніше повідомляв ForUm, глава ЦВК Ярослав Давидович розказав, що в уточнені загальні списки виборців включено 36 млн. 808 тис. виборців, а загальна кількість виборців, внесених у список виборців на президентських виборах, становила 37 млн. 657 тис. людей. «Істотно зменшилася кількість виборців у Донецькій (160 тис. людей), Кіровоградській (70 тис. людей), Луганській (69 тис. людей), Дніпропетровській (64 тис. людей), Львівській (61 тис. людей), Вінницькій (54 тис. людей) і Житомирській (40 тис. людей) областях.

Основними причинами такого істотного зменшення кількості виборців, за словами Давидовича, є виключення померлих громадян зі списків виборців і більш ретельний підхід до складання і уточнення списків виборців, активна співпраця робочих груп з обліку виборців з органами виконавчої влади і місцевого самоврядування.

Кількість же виборців, які не здатні самостійно пересуватися, наразі становить 585 тис., «тобто набагато менше ніж в 2004 - 2005 роках», повідомив Давидович і додав, що «реалізацію виборчих прав таких виборців потрібно забезпечити належним чином, як і забезпечити організацію голосування виборцям-інвалідам на виборчих дільницях».

У той же час у питанні виборчих списків є проблема, яка «може суттєво в негативному плані вплинути на організацію голосування. .Йде мова про два списки виборців: один - для голосування на виборах народних депутатів України, а другий - для голосування в місцеві ради. Такого ще не було», - сказав Давидович, відзначивши, що раніше постійною практикою було проведення виборів у місцеві ради і до парламенту за одним загальним списком виборців, «і це. було абсолютно виправдано».

«Я не вперше займаюся організацією виборів, і логіку законодавців по формуванню і використання двох списків виборців при одночасному проведенні парламентських і місцевих виборів зрозуміти складно», - вважає голова Центральної виборчої комісії.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

390