Російські війська не перетинають кордон з Україною і тому не представляють для неї ніякої загрози, заявив заступник постпреда РФ при оон Олександр Панкін.

«Та техніка і ті сили, якими володіють російські збройні сили, перебувають на території моєї країни і не загрожують вашій країні», - сказав Панкін в ході екстреного засідання Ради Безпеки ООН щодо ситуації в Україні. Так Панкін відповів на прохання представника України при ООН Юрія Сергєєва відповісти на питання про те, з якої причини біля кордону України з Росією спостерігається зосередження військової техніки.

При цьому Панкін зазначив, що «нагнітання подібних пристрастей в Радбезі ООН не сприяє конструктивному обговоренню» шляхів врегулювання української кризи.

Він також підкреслив, що заяви НАТО про переміщення російських збройних колон через український кордон не підкріплені фактами. «Зараз у західних столицях і по лінії НАТО знову стрясають повітря гучні заяви про віртуальні переміщення бронеколон та військ з російської території. Але реальних фактів і підтверджень цього ніхто не надає. Тому всі розмови пусті, звичайна пропагандистська фальшивка», - сказав Панкін.

При цьому Панкін зазначив, що заяви Києва про нібито відправлення російських військ і військової техніки на схід України є спробою українських військових виправдати власні невдачі в зіткненнях з незаконними збройними формуваннями. «Мабуть, страх перед силами ополченців у Києва настільки великий, що для виправдання своїх невдач і масованої відправки на фронт людей і техніки він знову починає гучно голосити про нібито завезення зброї і регулярну російську армію», - заявив російський дипломат, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Як раніше повідомляв ForUm, спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ констатує наявність конвоїв важких озброєнь і танків без розпізнавальних знаків на підконтрольній самопроголошеній Донецькій народній республіці території.

Україна на екстреному засединии ООН наполягла на новому «женевському форматі» по Донбасу за участю Росії, ЄС і США, однак без представників самопроголошених Донецької та Луганської народних республік.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

21