Сюжет російського телеканалу "РТР" про можливе розміщення на території гарнізону "Макарів-1 (Київська обл.) таємної в'язниці" ЦРУ був спробою дискредитації України, її Збройних сил, зовнішньої і внутрішньої політики, заявив міністр оборони України Анатолій Гриценко.
"Внаслідок дезінформації і, можливо, проведеної спецоперації, завдано дуже значної шкоди іміджу України, її Збройним силам, офіцерам, які служать в гарнізоні "Макарів-1" і жителям цієї місцевості", - сказав Гриценко, повідомила прес-служба Міністерства оборони у четвер.
За словами міністра, російський журналіст при підготовці сюжету не звертався ні в прес-службу Міноборони, ні до керівного складу відомства, ні до командира частини , "тому в широкі маси пішла інформація неправдива і неперевірена".
" Очевидно, що російська сторона повинна вибачитися і спростувати цю інформацію. І я говорю не тільки про телеканал "Росія", я говорю ширше - "російська сторона", оскільки цей об'єкт захищається на рівні міждержавних і міжурядових угод", - наголосив Гриценко.
Міністр повідомив журналістам, що він і голова громадської колегії при міністрі оборони Анатолій Лопата, командувач сил підтримки ЗС України генерал-лейтенант Анатолій Собора побували всередині об'єкту і переконалися, що там немає ніяких ув'язнених.
Гриценко наголосив, що для огляду об'єкту був запрошений аташе з питань оборони при Посольстві РФ в Україні генерал-лейтенанта Володимир Кузьмичов, але той, не пояснивши причини, проігнорував запрошення, повідомляє «Інтерфакс-Україна».
Голова оборонного відомства спростував звинувачення російського тележурналіста на свою адресу, а також на адресу начальника Генштабу - Головнокомандувача ЗС України генерал-полковника Сергія Кириченка про те, що нібито вони віддавали таємний наказ про переобладнання будівель на території "Макарів-1" під таємну в'язницю для 10 ув’язнених терористів.
Згадку в сюжеті про документи вінницької фірми "Тріумф", які нібито свідчать про виконання робіт з переобладнання будівель під в'язницю, міністр назвав "абсолютною брехнею". "У Вінниці існує одна фірма під назвою "Тріумф" і вона займається кабельним телебаченням", - сказав він, додавши , що безпідставними звинуваченнями цій фірмі також було завдано значної шкоди.
Голова оборонного відомства наголосив, що 25 липня 2005 року, коли він нібито віддав таємний наказ командиру авіабази в Озерному прийняти літак з ув'язненими, він перебував у відпустці в Криму і згідно із законом не мав права віддавати ніяких наказів. " Ні я, ні на той час тимчасово виконувач обов'язків міністра оборони мій перший заступник Леонід Поляков юридично не мали права віддавати таких наказів. Тобто це також брехня", - сказав Гриценко.
Міністр оборони показав журналістам ксерокопію наказу, на який у своєму матеріалі посилався російський журналіст. Гриценко пояснив журналістам, що цей наказ - груба фальсифікація, оскільки він неправильно оформлений, має грубі стилістичні помилки і неіснуючий номер. Крім того на документі відсутня гербова печатка, прізвище командира частини написано з граматичними помилками, а підпис підроблений.
Раніше ForUm повідомляв, що українська влада вимагатиме від Росії спростувати поширену недавно на телеканалі «РТР» інформацію про існування на українській території секретної в'язниці Центрального розвідувального управління США.
Про це у Києві заявив журналістам міністр оборони України Анатолій Гриценко.
За його словами, «та інформаційна провокація, або спецоперація, здійснена через телеканал «Росія», завдала дуже серйозної шкоди Україні і її Збройним силам».
Для того, щоб припинити будь-які чутки з цього приводу і щоб всі переконалися в тому, що це цілковита брехня, завтра Міністерство оборони за дорученням Президента робить безпрецедентний крок: ми запрошуємо завтра всіх журналістів на об'єкт «Макарів-1». Вони знімуть все, що хочуть, відчинять всі двері, переконаються, що там ніяких в'язниць немає. Ми туди запрошуємо також військового аташе РФ. Я сьогодні повідомив про це міністра оборони Росії», - заявив Гриценко.
За його словами, військове відомство України готове навіть показати ті об'єкти, де до 1996 року зберігалася ядерна зброя.
Як відомо, телеканал РТР в програмі "Спеціальне розслідування" повідомив, що секретна в'язниця ЦРУ для ув'язнених з Афганістану і Іраку, можливо, була розміщена на території українського гарнізону «Макарів-1» Київської області (військова частина 1247). Міноборони спростувало цю інформацію.
Нещодавно швейцарська газета "SonntagsBlick" назвала Україну серед країн, де можуть бути розміщені секретні в'язниці ЦРУ. В МЗС і Службі безпеки України спростували цю інформацію. Швейцарське міністерство оборони порушило кримінальну справу проти трьох співробітників газети "SonntagsBlick" після того, як видання обнародувало інформацію про можливі установи для допитів ЦРУ на території Румунії, Македонії, Болгарії, Косового і України. Раніше Європейський парламент заявив про створення комісії для розслідування повідомлень про існування в деяких європейських країнах секретних в'язниць ЦРУ, де без дозволу їхньої влади утримуються особи, підозрювані в терористичній діяльності. ПАРЄ проводить таке розслідування з листопада 2003 року.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом