Євросоюз вважає проведення президентських і парламентських виборів в самопроголошених Донецькій та Луганській народних республіках 2 листопада незаконним і не визнає їх. Про це заявила верховний представник ЄС із закордонних справ Федеріка Могеріні.

«Ці так звані «вибори», а також будь-які їх підтвердження або визнання суперечать букві і духу Мінського протоколу, і ми закликаємо Росію взяти на себе відповідальність щодо цього», - йдеться в заяві Ф. Могеріні, поширеній увечері в середу в Брюсселі.

ЄС, зазначається у документі, закликає всі сторони працювати у спрямуванні місцевих виборів у цих частинах Донецької та Луганської областей у відповідність із законодавством України, як це передбачено Мінським протоколом, оскільки лише юридично обґрунтовані і законні засоби передбачають оновлення демократичного мандата місцевої влади.

«Для того, щоб знайти стійке політичне розв'язання кризи в східній Україні через діалог, ЄС настійно закликає всі сторони повною мірою, швидко й без подальшого зволікання реалізувати Мінський протокол і меморандум», - підкреслила Могеріні, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

У комюніке наголошується стурбованість ЄС «тривалим порушенням угоди про припинення вогню», що призводить до загибелі людей і зростання числа внутрішньо переміщених осіб.

«ЄС продовжить надавати гуманітарну допомогу і закликає всі сторони полегшити розподіл допомоги серед нужденного населення на основі недискримінації, співпраці з уповноваженими гуманітарними організаціями та за згоди компетентних національних органів», - йдеться в заяві верховного представника ЄС із закордонних справ.

Як раніше повідомляв ForUm, 2 листопада у ЛНР і ДНР пройшли вибори. Раніше міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Росія визнає результати виборів у самопроголошених Донецькій та Луганській народних республіках. Після виборів Москва заявила, що вважає вибори в ДНР і ЛНР такими, що відбулися.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

357