Постачання російського газу відновиться через 48 годин після сплати Україною першої частини боргу в $1,45 млрд та внесення передоплати, заявив глава російського газового монополіста «Газпром» Олексій Міллер.

«Через дві доби після виконання умов угоди, підписаної 30 жовтня, поставки будуть відновлені», - сказав Міллер. При цьому він зазначив, що постанова уряду РФ щодо знижки на газ для України в $100 може бути підписана в п'ятницю. «Ми очікуємо що постанова може бути підписана вже завтра (31 жовтня - Ред.)», - сказав він.

Міллер також наголосив, що Україна гарантує погашення боргу. «Відповісти на питання про джерела фінансування для погашення Україною боргу за поставлений газ непросто», - сказав Міллер. Але, додав він, «Україна взяла на себе гарантії і поставила свій підпис на документах, які також були прогарантовані підписом Європейської комісії», повідомляє «ТАСС».

Як раніше повідомляв ForUm, у ніч на п'ятницю в Брюсселі були підписані базові умови постачання російського газу Україні в листопаді-березні та умови реструктуризації наявної заборгованості, оформлені в тристоронньому протоколі.

Так, НАК «Нафтогаз України» впродовж листопада-грудня 2014 року має знайти і переказати на рахунки ВАТ «Газпром» $4,6 млрд для оплати заборгованості за раніше поставлений газ тп купівлі ще 4 млрд куб. м.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

зима
2925 грн.