Сьогодні народні депутати України прийняли постанову «Про регламент Верховної Ради України». За таке рішення проголосували 262 народні депутати, при необхідних 226, передає кореспондент ForUm’у.

Як повідомив доповідач з цього питання, перший віце-спікер парламенту Адам Мартинюк, за останній час народні депутати 14 разів вносили поправки в регламент Верховної Ради. За його словами, основні відмінності нового регламенту полягають у тому, що він передбачає «надзвичайне спрощення користування цим документом» і в ньому приведені у відповідність до нової Конституції питання формування коаліцій і фракцій та порядок формування Кабінету міністрів України.

Крім того, в регламенті передбачено, що запис народних депутатів на виступ триватиме не «з п'ятої годин ранку, а за допомогою системи «Рада», після того, як питання буде оголошене до розгляду, а представникам кожної зареєстрованої фракції надається гарантоване право на відповідний виступ».

Також Мартинюк підкреслив, що новим регламентом передбачається кожну другу п'ятницю місяця виділяти годину-півтори на висловлення невдоволеності народними депутатами тією чи іншою ситуацією.

Також у документі прописано, що керівник Апарату Верховної Ради може бути достроково звільнений з посади згідно зі своєю заявою, але окрім цього, мотивовані пропозиції про дострокове звільнення керівникам Апарату парламенту можуть подаватися головою ВРУ, або відставку глави апарату можуть ініціювати депутати не менше 150 голосами.

Голова ВРУ, згідно з новим регламентом «вважається відкликаним, якщо за таке рішення проголосувала більшість депутатів конституційного складу ВРУ», - сказав Мартинюк.

За його словами, в статтях про формування Кабміну передбачається, що після відправки Кабміну у відставку, уряд виконує свої зобов'язання з формування нового Кабміну. Крім того, регламентом враховується конституційне право Президента подати до ВРУ не просто пропозиції про призначення міністра оборони і міністра закордонних справ, а й пропозиції про звільнення цих міністрів.

«Саме ж рішення про їх звільнення затверджується парламентом», - підкреслив Мартинюк.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

360