Влада намагається максимально затягнути розгляд макропоказників, оскільки ніхто не хоче брати на себе тягар поганих новин. Таку думку висловив Forum'у економіст Владислав Старинець, коментуючи той факт, що, всупереч вимогам Конституції України та чинного законодавства, законопроект про бюджет на 2015 рік досі не зареєстрований в парламенті.

На думку Старинця, бюджет на 2015 рік ухвалюватиме вже нова ВР. «Спочатку в новому парламенті займуться створенням більшості, а потім тільки бюджетом. А коаліціада, думаю, розтягнеться на 10-14 днів», - прогнозує він.

Економіст також зазначив, що затягування із внесенням у ВР та ухваленням бюджету має місце й тому, що «ми сьогодні маємо великий дефіцит бюджету, крім того, у нас великий дефіцит НАК «Нафтогаз». Є й негативне сальдо платіжного балансу - це мінус чотири мільярди доларів».

«Фінансові питання зараз у нас дуже погані. І відповідно, влада намагається максимально затягнути їх розгляд. Ніхто не хоче брати на себе весь цей тягар негативних новин», - підсумував Старинець.

Нагадаємо, згідно з бюджетним законодавством, Кабмін до 15 вересня має внести на затвердження Верховної Ради проект державного бюджету на наступний рік, чого не було зроблено. Однак уряд відмовився вносити у Раду держбюджет-2015, мотивуючи це необхідністю спершу ухвалити податкову і бюджетну реформи.

Екс-перший віце-прем'єр України Сергій Арбузов зазначив, що ця затримка ускладнює процес економічної стабілізації в країні і може мати, без перебільшення, катастрофічні наслідки.

«Стурбованість викликає той факт, що ухвалення бюджету може відбутися нашвидкуруч, без належного аналізу макроекономічних показників у країні», - зазначив він, пояснивши, що у разі зриву розгляду проекту бюджету на 2015 рік у парламенті країна житиме згідно з показниками, закладеними у бюджет на 2014 рік.

«Є такий варіант розвитку ситуації, коли в разі зриву бюджетного процесу країна залишається жити за програмою бюджету попереднього року. Однак у цій ситуації такого допустити не можна. За поточний рік відбулися значні зміни в національній економіці: змінилися макропоказники, гривня втратила стабільність, Україна перебуває в постійному стані запозичення кредиторських коштів. Отже, жити згідно із бюджетом 2014 року Україна не зможе», - попереджає Арбузов.

Юлія Артамощенко, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/осень
2720 грн.
24