У роботі українсько-російської підкомісії з проблем базування Чорноморського флоту Росії в Україні створилася тупикова ситуація через протилежні погляди сторін на проведення інвентаризації об'єктів і майна, що використовується російським флотом, а також на подальшу долю навігаційно-гідрографічних об'єктів, які контролюються ЧФ РФ.

Про це стало відомо журналістам від джерела, близького до переговорного процесу українських і російських експертів, які вже третій день ведуть переговори в Києві, передає "Інтерфакс-Україна».

За твердженням джерела, будь-які спроби української сторони намітити практичні кроки з інвентаризації об'єктів і майна, а також передачі маяків російським флотом українській "Держгідрографії", виявляються безуспішними. Російська сторона, за словами співрозмовника агентства, продовжує наполягати на тому, що всі питання перебування флоту вирішені базовими угодами, підписаними представниками двох країн ще в 1997 році після розділу Чорноморського флоту, і перегляду не підлягають.

За даними джерела, засідання підкомісії проводиться в закритому режимі і будь-який відео- і аудіозапис заборонений. Учасникам засідання також заборонили надавати інформацію ЗМІ про переговори.

Джерело також висловило припущення, що нинішні переговори виявляться нерезультативними. На його думку, першим можливим кроком, який би міг принести результат у иврішенні проблем, пов'язаних з базуванням російського флоту в Криму і Севастополі, могла б стати інвентаризація займаної землі. Після чого, як вважає співрозмовник агентства, визначивши ринкову вартість всіх ділянок землі, необхідно виставити рахунок на оплату за їх використання за світовими цінами, а далі вже добиватися інвентаризації об'єктів і майна з метою також визначення плати за їх використання.

Згідно з підписаними документами з базування російського флоту, сторони не можуть звертатися в міжнародні судові й інші організації у разі виникнення суперечок щодо виконання угоди. Всі суперечки вирішуються змішаною комісією. Це значить, що, якщо одна з сторін не погодиться вирішувати цю суперечку, то правового механізму, за допомогою якого можна було б цього добитися, немає.

Згідно з документами, на займаних у Севастополі 3312,49 га розташовані 140 об'єктів (3571 будівля і споруда). У Криму ЧФ РФ зайняв 33 об'єкти і на 14920,13 га розташовано 1020 будівель і споруд. Проте ні на один з них ніяких документів, пов'язаних з здачею їх в оренду, не підписано.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

521