Іпотечні житлові кредити комерційних банків в Україні сьогодні доступні тільки 8-10% працездатного населення. Про це заявив міністр у справах сім'ї, молоді і спорту Юрій Павленко сьогодні під час парламентських слухань “Про стан молодіжного житлового будівництва в Україні”.
За його словами, в розвинутих країнах світу такими кредитами користуються 60-70% громадян, передає «УНІАН».
Він підкреслив, що для того, щоб громадянин отримав іпотечний кредит, він, перш за все, повинен мати значний рівень доходів.
На думку міністра, серед причин, через які більшість громадян не може придбати житло – недостатній рівень доходів, висока вартість 1 кв. м житла, великий розмір першого внеску (близько 30% від вартості) за стандартним іпотечним кредитом.
Павленко відзначив, що діючі програми державної допомоги з забезпечення житлом окремих категорій населення – військовослужбовців, працівників бюджетної сфери, потерпілих від аварії Чорнобильської АЕС, селян – не достатньо ефективні. Вони істотно відрізняються одна від одної і містять різні механізми реалізації.
Він акцентував увагу на тому, що не існує єдиної державної стратегії забезпечення житлом малозабезпечених і малозахищених громадян України. “Існує парадоксальна ситуація, коли в місті Києві існує декілька механізмів забезпечення молоді житлом, фінансування яких здійснюється з державного і місцевого бюджету через різні статути. Це приводить в результаті до розпиленості фінансових ресурсів і до зниження ефективності молодіжної політики в цілому регіоні”, - заявив міністр.
Павленко також повідомив, що на сьогодні середня забезпеченість житлом в Україні становить близько 20 кв. м загальної площі на людину, тоді як в розвинутих країнах цей показник в 2-3 рази вище. В черзі на отримання житла соять близько 1,5 млн. людей, з яких близько 672 тисяч потребують соціального житла. “В середньому щорічно одержують житло тільки до 30 тисяч черговиків. Це означає, що при збереженні існуючих темпів середньому черговику доведеться чекати, десь, близько 60 років”, - відзначив міністр.
Крім того, Павленко привів дані соціологічних опитувань, за якими відсутність житла є однією з причин низької народжуваності.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом