Міністерство транспорту і зв'язки України спільно з фахівцями чотирьох наукових установ у квітні вивчить можливість будівництва захисної споруди на острові Коса Тузла.
Про це повідомив міністр транспорту і зв'язку України Віктор Бондар після засідання уряду.
За його словами, вже в кінці квітня - початку травня на острів буде доставлена наукова експедиція, яка проведе геологорозвідувальні роботи (буріння, вимір течій, прогнозування міграції суші), а вже в липні-серпні передбачається приступити до будівництва кам'яної греблі.
Міністр пояснив, що технологія побудови кам'яної греблі замість бетонних споруд, на думку фахівців, дозволить зберегти острів від розмивання.
Бондар також повідомив, що в держбюджеті на 2006 рік на проведення геологорозвідувальних робіт на Тузлі передбачено 765 тис. грн. Він відзначив, що у разі будівництва кам'яної споруди, запропонованої фахівцями, загальна вартість робіт складе 6-7 млн. грн, що дозволить заощадити до 8 млн. грн. бюджетних коштів, передає «УНІАН».
Бондар також додав, що перше засідання робочої групи з цього приводу з виїздом на острів Тузла планується провести 17 березня.
Як повідомляв ForUm, споруда греблі в Керченській протоці від берега Таманського півострова до острова Тузла почалася 29 вересня ц.р. Влада Краснодарського краю Російської Федерації обґрунтовують будівництво цієї споруди екологічними потребами, оскільки в результаті розмивання частини коси Тузли відбувається руйнування берегової лінії Таманського півострова. Уряд України розцінив будівництво греблі як посягання на суверенітет держави. Будівництво греблі було припинено 23 жовтня за 102 метри від лінії українсько-російського кордону за домовленістю президентів двох країн.
Уряд України доручив Мінтрансзв’язку вжити заходів з метою недопущення розмивання острова.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом