Сьогодні волонтери «Медіа-ініціативи» знову побували в Коцюбинському, де розташований центр для переселенців. На цей раз нам вдалося зібрати ще одну партію ліків з великого списку. Велика частина медикаментів зібрана для одного-єдиного пацієнта, 6-річного Кирила Назарова, якому в цьому місяці доведеться пережити складну операцію.Зустріла нас координатор центру Ольга Семенова.У дворі центру серед опалого листя грають дві дівчинки. Дивитися на них без усмішки неможливо. Але ми поки йдемо в їдальню - розбирати ліки. Біля вікна складені пакети з допомогою від інших волонтерів.

«Влада про нас забула. Ми їм, напевно, не потрібні. Але є люди, які нам допомагають, прості люди. Я дуже вдячна кожному з них. Ось вам здається, що цього дуже мало, але насправді це величезна допомога», - каже Ольга.

«Ми вже розуміємо, що тут надовго застрягли. Повертатися нам нікуди. Якось намагаємося викручуватися, але туди вже дороги немає», - продовжує вона.
За словами координатора центру, мама Кирила Назарова навіть не сподівалася, що вдасться зібрати хоч частину медикаментів в строк. У хлопчика вроджена патологія, лікувати яку почали лише нещодавно. Скоро Кирила чекає операція з видалення частини кишечника. А через деякий час - ще кілька таких самих операцій.
«Наприкінці жовтня його мають прооперувати. А потім будуть ще операції. Це так важко, а він, напевно, не розуміє, так радіє життю», - каже Ольга.Список ліків для мешканців Коцюбинського постійно зростає. Зараз в центрі мешкає близько 170 осіб, серед яких люди похилого віку, які не отримують своїх пенсій, і багатодітні сім'ї, яким нема звідки чекати допомоги.

«Ми будемо голосувати. Ми повинні показати, що ми тут є, нагадати про себе», - каже Ольга, показуючи стос написаних заяв.

Ми прощаємося у дворі центру. На сонечку серед осіннього листя грають діти. А дорослим щодня доводиться вирішувати купу проблем, думати, як бути з опаленням, де знайти продукти і ліки, згадувати про те, що залишилося «там», намагатися заново будувати своє життя. Може, і добре, що малюки не розуміють, де вони виявилися і чому. Але як же хочеться знати, що все буде добре, повторюючи ці слова, як мантру.

P.S.: Волонтери фонду «Медіа-ініціатива» дякують від імені Ольги і жителів центру в Коцюбинському всім, хто допоміг нам зібрати чергову партію ліків. Окрема подяка колективу аптеки «7-я» за чуйність і безкорисливість.

Валентина Дудко, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

299