В Україні 20 тисяч людей залишаться без роботи через заборону використання природного газу хімічним підприємствам. Таку думку в коментарі Forum'у висловив доцент кафедри менеджменту КНЕУ ім. Вадима Гетьмана Сергій Силантьєв.
«Якщо заборонити хімпрому брати газ, то 20 тисяч українців залишаться без роботи. Серйозне хімічне підприємство - це п'ятиповерховий будинок, який весь час повинен функціонувати. А уявіть, що в будинку рік ніхто не живе. Від нього нічого не залишиться. Якщо хімічні процеси вийшли з нормального середовища, то заводи перетворяться на металобрухт не найвищої якості», - сказав Силантьєв.
На його думку, по Україні боляче вдарить втрата ринків збуту вітчизняної хімічної продукції.
«Людей звільнять, системи прийдуть у непридатність, наші ринки займуть інші постачальники. На тих ринках, де ми є, там нас не дуже чекають. Замість нас прийде Китай, Росія, Європа. А якщо згадати про те, що стандарти ЄС тепер будуть застосовні і до української продукції, то це архіскладне питання. У нас всі галузі приватні і ніхто не робить держзамовлення, тобто не намагається відповідати технічним регламентам. А зараз їм доведеться пройти міжнародну сертифікацію. І у нас немає відповідних лабораторій, найближчі - у Туреччині. І держава не зацікавлена у вирішенні цих питань», - вважає він.
Нагадаємо, що згідно з постановою Кабміну №488 від 29.09.2014 р. «Про використання природного газу підприємствами - виробниками мінеральних добрив», з 1 жовтня і до закінчення осінньо-зимового періоду 2014-2015 років (або до ухвалення Кабміном окремого спеціального рішення) підприємствам, що виробляють мінеральні добрива, заборонено використовувати природний газ для технологічних потреб.