Представники Міністерства внутрішніх справ і Національної гвардії України не брали участі в розробці плану антитерористичної операції під Іловайськом, заявив заступник голови МВС Сергій Яровий.

«Загальне керівництво здійснював генерал Муженко (начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко. - Ред.). Від МВС та Національної гвардії ніхто не брав участі у розробці наступальної операції під Іловайськом», - підкреслив він на засіданні тимчасової слідчої комісії парламенту з розслідування обставин трагедії під Іловайськом.

За словами заступника міністра, українські військовослужбовці повинні були входити до Іловайська в такому порядку: підрозділи Міноборони, за ними підрозділи МВС і добровольчі батальйони, які повинні були зачищати місто і охороняти в ньому лад, передає «Інтерфакс-Україна».

Яровий зазначив, що в ході операції така черговість була дотримана. Також, за його словами, у підрозділів МВС для виконання їхніх завдань і функцій була достатня кількість озброєння.

За словами заступника міністра, остаточні дані про кількість загиблих досі уточнюються.

Нагадаємо, в кінці серпня бійці сил АТО потрапили в оточення під Іловайськом Донецької області. Добровольчі батальйони неодноразово просили командування про підкріплення. Тим не менш, за словами бійців, потрібна допомога так і не надійшла.

Члени НЗФ обстріляли коридор, по якому, за домовленістю, повинні були виходити силовики. Українські військовослужбовці зазнали значних втрат.

Офіційних даних про загиблих, поранених і взятих в полон українських військових досі немає. Міністр оборони Валерій Гелетей заявив, що на виході з «іловайського котла» загинули 108 військовослужбовців.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

31