Президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу заявив президентові Росії Володимиру Путіну, що нові торговельні бар'єри для України суперечитимуть домовленостям про відтермінування тимчасового застосування зони вільної торгівлі.

Він зазначив, що Угода є двостороннім документом і редагувати її можуть тільки відповідні сторони.

Про такий зміст листа, якого було відправлено російському президентові, повідомила в середу у Брюсселі представник Європейської комісії Піа Аренкільде Хансен.

За словами Хансен, у своєму листі Баррозу нагадав Путіну, що пропозицію відкласти тимчасове застосування Угоди про асоціацію в частині поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі було погоджено на тристоронній зустрічі 12 вересня.

«Президент ЄК нагадав, що з боку ЄС ми поінформували держави-члени й отримали погодження на необхідні законодавчі кроки, які ви бачили в останні дні. Пропозиція відкласти тимчасове застосування зони вільної торгівлі пов'язана з тим, як про це президент нагадав у своєму листі, щоб продовжувати застосування преференційного режиму між Росією та Україною, як це також було погоджено під час тристоронньої зустрічі 12 вересня. У цьому контексті президент висловив стурбованість щодо нових заходів російського уряду, які пропонують нові торговельні бар'єри між Росією та Україною, тому що це буде, як висловився президент, суперечити домовленостям тристоронньої зустрічі», - сказала вона, повідомляє «УНІАН».

Хансен також зазначила, що в листі президент Баррозу нагадав президентові РФ Путіну, що ЄС готовий продовжувати працювати з Росією над будь-якими негативними впливами на російську економіку, які можуть бути внаслідок застосування зони вільної торгівлі. «Але також чітким є те, що Угода про асоціацію - двостороння угода і зміни можуть бути зроблені тільки залученими сторонами, як ми це пояснювали раніше. Ці кроки - частина шляху широкого мирного процесу в Україні, який поважає територіальну цілісність і суверенітет України», - підкреслила представник ЄК.

Хансен додала, що Європейська комісія продовжить робити свій внесок у мирне врегулювання ситуації в Україні. «Цей лист має розглядатися в цьому дусі. Президент висловив сподівання, що цей план буде повністю виконаний і може бути досягнутий швидкий та рішучий прогрес у тристоронніх переговорах», - зазначила вона.

Як раніше повідомляв ForUm, Росія очікує від України ухвалення документа про відтермінування застосування Угоди про зону вільної торгівлі з ЄС, хоча вважає документ, ухвалений раніше Радою Європи, юридично достатнім.

29 вересня Рада ЄС схвалила застосування більшої частини Угоди про асоціацію з Україною з 1 листопада, крім розділу про створення зони вільної торгівлі, який набуде чинності 1 січня 2016 року.

12 вересня на тристоронніх переговорах України, ЄС і РФ була досягнута домовленість про відтермінування до 31 грудня 2015 року застосування зони вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом.

19 вересня прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв повідомив, що підписав постанову про запровадження мита для товарів з України, але вона набуде чинності лише в разі порушення Києвом домовленостей у світлі Угоди з ЄС.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/зима/осень
3159 грн.