Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» розраховує найближчим часом почати «віртуальний реверс» газу з Європи. Про це розповів головний радник НАКу Юрій Вітренко.

«Термін «віртуальний реверс» - це не найбільш правильний термін. Якщо ми говоримо про нетінг, то він зараз, на жаль, неможливий, бо у нас немає прямих договорів на підключення зі словацькими, угорськими, польськими і румунськими операторами», - розповів Вітренко.

За його словами, ця можливість стане доступна для України за результатами 12-го засідання Енергетичного співтовариства, яке відбулося сьогодні у Києві.

«Після ухвалення сьогодні офіційного роз'яснення Енергетичного співтовариства про те, що подібного роду інтерконектори мають потрапляти під дію третього енергопакета, у нас є надія, що найближчим часом у нас будуть договори на пряме підключення до відповідних східноєвропейських операторів. Після цього нетінг буде можливий», - сказав Вітренко, повідомляє «РБК-Україна».

Віртуальний реверс передбачає купівлю Україною газу в європейських компаній, а потім відбір цього ж обсягу російського газу з транзиту, призначеного для відповідних компаній в ЄС.

Нагадаємо, за словами глави Міненерго України Юрія Продана, з жовтня 2014 року по березень 2015 року Україна планує отримати шляхом реверсного постачання 5,9 млрд кубометрів газу.

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

зима
7107 грн.
29