Рівень продовольчої безпеки України за рік погіршився. Про це йдеться в глобальному дослідженні аналітичного агентства Economist Intelligence Unit, яке представило звіт «The Global Food Security Index», пише «Капітал».

Згідно з даними дослідження, Україна опустилася на п'ять позицій - до 52-го місця в глобальному рейтингу продовольчої безпеки. Якщо минулого року міжнародні експерти поставили нашій країні 58 балів зі 100, то в 2014 р. - 56,4 бала. Позначається погіршення цінової доступності продовольства - понад 50 % свого доходу українці витрачають на їжу. При цьому 99,9 % живуть за межею бідності.

За прогнозами уряду, в 2014 р. аграрний сектор повинен перерахувати до зведеного бюджету близько 50 млрд грн податків і зборів, а експорт сільгосппродукції принести країні не менше $ 20 млрд.

Проблем з харчуванням у країні немає, запевнили в Міністерстві аграрної політики і продовольства. «Внутрішній ринок наповнений продовольчими товарами у повному обсязі. Крім того, завдяки достатнім запасам сировини й надалі будуть забезпечені належні обсяги виробництва харчових продуктів та напоїв», - сказано у відповіді міністерства на офіційний запит видання.

За рахунок фондів продовольства держава зможе компенсувати недостачу і збити ціни на ринку молока, олії, зерна, цукру. До кінця року Аграрний фонд має намір закупити 2,3 тис. т сухого молока на 81,72 млн грн у підприємств «Терра Фуд», «Техмолпром», Бродівський завод сухого знежиреного молока і «Галичина». Ці ж компанії повинні поставити 3,35 тис. т олії. «До 90 % продовольчих товарів в Україні - вітчизняного виробництва. І випуск продукції постійно зростає», - заявив міністр агрополітики Ігор Швайка.

1,6 тис. т продуктів харчування і 18 т гуманітарної допомоги поставлено в зону бойових дій з інших регіонів України

Для підтримки продовольчої безпеки чиновники міністерства розробляють спеціальні заходи. Зокрема, для підвищення якості продукції, за даними обласних держадміністрацій, вже впроваджені відповідні системи управління на 574 підприємствах харчової і переробної промисловості й розпочата робота з їх впровадження ще на 97 об'єктах. Також розроблені 728 стандартів, з яких 319 гармонізовані з вимогами Європейського союзу. Таким чином, рівень впровадження гармонізованих стандартів складає 43,8 %. Виникненню дефіциту насіння, добрив, техніки міністерство планує запобігти за допомогою резервного фонду держбюджету.

Україна зможе забезпечити себе продовольством, незважаючи на воєнні дії на сході країни, впевнені агрочиновники і галузеві експерти. За даними Мінагрополітики, на 15 вересня - за підтримки департаментів агропромислового розвитку облдержадміністрацій 19 регіонів - постраждалим жителям Донбасу та військовослужбовцям у зоні АТО відправлено орієнтовно 1,6 тис. т продуктів харчування і 18 т гуманітарної допомоги (постільна білизна, одяг, засоби гігієни тощо).

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом