Москва передала партнерам проект документа, що мінімізує стурбованості з приводу угоди Україна-Європейський Союз, заявив глава Міністерства економічного розвитку Олексій Улюкаєв.

«Ми підготували і передали нашим колегам - українським та європейським - проект угоди про набуття чинності угоди про асоціацію, який, формально не вносячи змін до тексту, що ускладнило би становище наших партнерів, давав би можливість ввести одночасно з угодою норми, які дозволяють зняти наші стурбованості», - повідомив Улюкаєв на зустрічі президента РФ з членами уряду, що відбулася 10 вересня.

Зокрема, за його словами, йдеться про відмову від введення протягом певного часу нульового тарифу за 144 товарними позиціями.

Зі свого боку, Володимир Путін зауважив, що ця пропозиція - в інтересах української економіки.

«Безумовно, це так, це дозволяє українському виробникові мати перехідний час для того, щоб адаптуватися до нових норм», - підтвердив Улюкаєв, повідомляє «Сегодня».

За його словами, російська сторона докладно поінформувала партнерів в Україні та ЄС про свої занепокоєння у зв'язку з можливістю ратифікації Угоди про асоціацію України з ЄС.

«Це п'ять блоків. Перший блок - це лібералізація тарифу між Україною та ЄС, яка, за нашими розрахунками, в перший же рік завдасть шкоди російським виробникам у розмірі не менше 100 млрд рублів у зв'язку з витісненням російських товарів з українського ринку», - повідомив глава Мінекономрозвитку.

Другий блок, за його словами, пов'язаний з технічним регулюванням, третій - з ветеринарними та фітосанітарними заходами, четвертий - з митним адмініструванням, п'ятий - з енергетикою.

Крім відмови від лібералізації митного тарифу, російська сторона пропонує залишити для українського виробника можливість вибору залежно від зорієнтованості підприємств - переходити на європейські стандарти або користуватися російськими ГОСТами.

В галузі ветеринарії та фітосанітарних норм пропонується надати можливість здійснювати постачання за тими сертифікатами, які є зараз. У сфері митного адміністрування пропонується зберегти інформаційний обмін між митними службами України та Росії. «Збереження форм та порядку отримання відповідних сертифікатів», - уточнив Улюкаєв.

Як раніше повідомляв ForUm, 27 серпня Улюкаєв заявив, що РФ сподівається змінити текст Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом.

Європейський комісар з питань торгівлі Карел де Гюхт заявив, що текст Угоди про асоціацію між Україною та ЄС не підлягає змінам.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

зима
2186 грн.