В Україні стан заставного майна вкрай важкий. Таку думку в коментарі Forum'у висловив економіст Владислав Старинець.
«Не відкрию таємницю, сказавши сакральну річ, що в Україні заставне майно перебуває у вкрай важкому стані. Позичальники використовують різноманітні схеми: прописка дітей, перепланування, відведення землі рішенням судів. Банки намагались максимально цю ситуацію приховати, але рано чи пізно вона стає публічною», - сказав Старинець.
Крім того, економіст пояснив, що в Україні існує велика кількість проблемних активів.
«Офіційно «погані активи» становлять близько 10%, насправді ця цифра у 2,3,4 рази вища. Поганий актив - це той, який неможливо продати з дуже багатьох причин. Я думаю, що глава НБУ це й мала на увазі, кажучи про те, що у неї є запитання (до застав, які залишили НБУ комерційні банки під час рефінансування за екс-глави НБУ Степана Кубіва). Цією проблемою потрібно займатися, тому що це міна уповільненої дії. І в підсумку постраждають вкладники депозитів, які 5-10 років збирали гроші. Вони стануть жертвами через неефективну роботу банкірів. Це велика для України проблема», - зазначає він.
Нагадаємо, що глава НБУ Валерія Гонтарєва заявила, що у неї є запитання щодо заставного майна, яке комерційні банки передали НБУ під час видачі рефінансування попереднім главою НБУ Степаном Кубівим.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом