Українські виробники за перші сім місяців поточного року поставили в Польщу товарів на 1 млрд 67 млн євро, що на 15,2% більше показників аналогічного періоду минулого року.

Про це йдеться в оприлюднених сьогодні попередніх даних про зовнішню торгівлю польського Головного управління статистики (GUS), повідомляє «УНІАН».

Згідно з даними статуправління, частка українського імпорту у всіх постачання Польщі зросла на 1 п.п. до 1,1%. Так, Україна посіла 21-е місце серед усіх торговельних партнерів поляків, які продавали свої товари в цій країні.

Водночас польські виробники скоротили експорт в Україну на 26,5% - до 1 млрд 753 млн євро. Україна серед ринків збуту посіла 15-е місце для Польщі, а її частка в загальних постачаннях скоротилася до 1,9% - з 2,7% роком раніше.

Загалом Польща за звітний період збільшила експорт на 5,5% - 93,9 млрд євро на тлі зростання імпорту на 4,4% - до 94 млрд євро.

Раніше представники польської влади прогнозували у 2014 році скорочення поставок польської продукції в Україну і Росію через економічні проблеми, викликані девальвацією національних валют, і конфлікту на Донбасі, який призвів до впровадження низки санкцій проти Росії, а також відповідних заходів проти ЄС.

За даними польської статистики, у минулому році Україна посіла восьме місце в десятці найбільших ринків збуту польських товарів: польські виробники продали товарів на 4,3 млрд євро. Поставки в Росію склали 8,1 млрд євро при загальному експорті в понад 150 млрд євро, близько 75% з яких припадає на країни Євросоюзу, в який входить Польща.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

41