Влада країн Євросоюзу в п'ятницю визначиться з пакетом нових санкцій проти Росії, сказала майбутня глава зовнішньополітичного відомства ЄС в Європарламенті, закликавши до «рішучої відповіді з можливих».

Міністр закордонних справ Італії Федеріка Могеріні, спадкоємиця Кетрін Ештон на посаді єврокомісара із зовнішньої політики, сказала, що єврокомісія до середи підготує пропозиції про те, як покарати Росію за участь військових у бойових діях на боці сепаратистів в Україні. Посланці країн ЄС обговорять ці пропозиції в четвер і п'ятницю, й остаточне рішення буде прийнято не пізніше п'ятниці, сказала вона.

«Наша відповідь має бути найсильнішою з усіх можливих. Ситуація розвивається все більш і більш стрімко. Ми говоримо про агресію, і я вважаю, що санкції є частиною стратегії політичної відповіді», - сказала вона, повідомляє агентство Рейтер.

Могеріні відмовилася обговорювати пропозиції в деталях, сказавши лише, що санкції торкнуться чотирьох секторів російської економіки, включаючи оборону, товари подвійного призначення і фінанси.

Напередодні три джерела в дипломатичних колах ЄС повідомили агентству Рейтер, що європейські інвестори можуть бути відсторонені від купівлі нових держоблігацій Росії.

Лідери країн Євросоюзу на саміті минулої суботи вирішили посилити санкції проти Росії, якщо вона не відкличе своїх військових, які беруть участь у боях на сході України. Росія заперечує відправку військовослужбовців.

Провідний адвокат нових санкцій, канцлер Німеччини Ангела Меркель, напередодні сказала, що дії Росії не повинні залишитися без відповіді, навіть якщо вона завдасть шкоди німецькій економіці.

Могеріні, яка приймає європейський пост у Ештон у жовтні, багато хто критикував за зайву м'якість щодо Росії. У вівторок вона посилила риторику і звинуватила Москву у загостренні ситуації в Україні, додавши, що відносини між РФ і ЄС більше не можна охарактеризувати як партнерські і Європа перебуває в конфлікті з нею.

«Стратегічне партнерство залишилося в минулому. Очевидно, йому кінець, бо так вирішила Росія. У нас тепер проблема на українській території. У нас конфлікт, без сумніву», - сказала Могеріні.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

зима
3500 грн.
35