Обраний на посаду президента Ради Європейського союзу прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск вважає своїм найважливішим завданням для вирішення кризи в Україні посилення взаєморозуміння країн Заходу.

Як сказав Туск в ефірі польського телеканалу TVP, «для мене найважливіше, щоб це розуміння - дуже складне, яке сьогодні є ледь помітним, - між європейськими столицями і Вашингтоном та Канадою в українській справі, щоб воно було все глибшим і тривалішим».

За словами Туска, це розуміння має впливати і на те, що відбувається в НАТО.

Туск закликає не плекати ілюзій, що Альянс не буде враховувати загальну позицію Євросоюзу, повідомляє «УНІАН».

«Я знав з самого початку в Україні, що ми можемо дати Україні лише те, про що спільно домовимося з європейськими та американськими партнерами», - сказав він.

Як зазначив Туск, Польща, яка роками працювала на те, щоб Євросоюз більше уваги приділяв подіям на Сході, тепер отримали більше можливостей впливати на європейську політику завдяки його обранню на пост президента Ради ЄС. «Всі сподіваються, що Польщі і мені як президенту Ради ЄС вдасться побудувати більш позитивний сценарій (для України). Це буде дуже важко», - сказав він.

Туск підкреслив, що це не залежатиме виключно від позиції європейського співтовариства.

Як раніше повідомляв ForUm, 30 серпня прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск був призначений у ході позачергового засідання ЄС на пост наступного голови Європейської ради, повідомив чинний голова Євроради Герман Ван Ромпей.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

29