Прем'єр-міністр України Юрій Єхануров переконаний, що Україна вступить до Світової організації торгівлі не пізніше Росії.
" Україна вступить до СОТ або раніше або разом з Росією, проте у жодному випадку не пізніше", - сказав він, виступаючи перед студентами та викладачами Волинського державного університету в п'ятницю в Луцьку.
Єхануров підкреслив, що Україна виконала "всі необхідні формальності", стосовно вступу до СОТ, зокрема, отримала статус країни з ринковою економікою від США і Євросоюзу, підписала практично всі протоколи про взаємний доступ на ринки товарів і послуг, передає «Інтерфакс-Україна».
Прем'єр повідомив, що в четвер направив листа на ім'я спікера Володимира Литвина, в якому відзначив необхідність прийняття найближчим часом чотирьох законів, що входять у пакет документів, які потрібно прийняти Україні для вступу в СОТ.
Раніше ForUm повідомляв, що Україна і США підписали у Вашингтоні двосторонній протокол про умови доступу на ринки товарів і послуг в рамках вступу України до Світової організації торгівлі.
Як повідомляє “5 канал”, від України документ підписав міністр економіки Арсеній Яценюк, від США - торговий представник Роб Портман.
На сьогодні Україні залишилося підписати такі протоколи тільки з 4 країнами.
Крім того, Верховна Рада повинна прийняти ще декілька законопроектів, після чого Україна зможе віддати підготовлене досьє на розгляд робочій групі СОТ по Україні в Женеві для прийняття остаточного рішення.
Переговори з приводу вступу до СОТ Україна веде з 1994 року, і тепер називається нова дата вступу - літо-осінь цього року.
Нагадаємо також, що Президент України Віктор Ющенко вважає, що підписання 6 березня протоколу з Сполученими Штатами Америки про взаємний доступ на ринки товарів і послуг сприятиме найшвидшому вступу України до Світової організації. торгівлі
"Сполучені Штати Америки вже 6 березня підпишуть з нашою країною протокол про умови доступу на ринки товар і послуг. Це відкриває Києву шлях до Світової організації торгівлі ", - сказав Ющенко в суботу в черговому радіозверненні до народу України.
Глава держави також відзначив, що "світ підтримує демократичні перетворення в Україні". Разом з тим Ющенко висловив упевненість у тому, що кожний громадянин України "сьогодні усвідомлює, що визнання нашої країни стало можливим тільки завдяки демократії, досягнутій рік тому". На його думку, "тільки демократична держава може стати заможною". "Демократизація України і рішучість у проведенні соціально-економічних реформ - головні пріоритети нашої команди", - підкреслив він.
Президент також відзначив, що головним досягненням чинного уряду експерти вважають стабілізацію ситуації в країні. "Сьогодні країна живе без криз", - сказав Ющенко. За його словами, сума інвестицій досягла в 2005 році рекордної для української економіки цифри - 7,8 млрд. "Це означає, що закордонні інвестори вірять у вітчизняний бізнес, вірять у стабільність економічної ситуації в країні, в неминучість позитивних змін", - сказав Президент, при цьому додавши, що таким чином "Україна одержує кошти на розвиток виробництва, а значить - на створення нових робочих місць".
Ющенко підкреслив також важливість реалізації намічених урядом на 2006 рік соціальних програм, проведення структурних реформ, у тому числі у сфері медицини і житлово-комунального комплексу. За словами Президента, "соціальні програми не скорочуватимуться, але збільшення соціальних виплат можливо лише від розвитку української економіки".
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом