Сьогодні в Сумах Президент України Віктор Ющенко відкрив Сумський обласний кардіологічний диспансер.

В своєму виступі під час церемонії відкриття установи Ющенко відзначив, що в державі щорічно серцево-судинними захворюваннями страждає близько 1 млн. чоловік і подібні установи необхідні для України.

За його словами, в Україні буде відкрито найближчим часом 5 подібних диспансерів, і він дуже радий, що саме на його батьківщині в Сумській області відкрився перший з них, передає «УНІАН».

Як повідомили в прес-службі Президента України, також, виступаючи перед присутніми, Ющенко відзначив, що розвиток первинної медицини є першочерговою задачею реформи охорони здоров'я, яка стартує в 2006 році. Реформа також передбачає боротьбу з найбільш актуальними для України хворобами, такими як серцево-судинні захворювання, ВІЛ/СНІД, туберкульоз і рак. Крім того, йдеться про збільшене фінансування медичних установ, зокрема в сільській місцевості, і забезпечення їх необхідним обладнаннями і ліками.

В подарунок Президент вручив цій установі медичне обладнання для сканування серцево-судинних органів і автомобіль швидкої допомоги, а також комплект медичного обладнання Кролевецькій районній лікарні.

Ющенко і Міністр охорони здоров'я України Юрій Поляченко перерізали символічну стрічку на вході в диспансер. У супроводі головного лікаря Ольги Кисельової Президент оглянув будівлю і обладнання установи.

В церемонії відкриття також взяла участь голова Сумської обласної державної адміністрації Ніна Гаркава.

Сумський обласний кардіодиспансер є головною лікувально-профілактичною установою області з питань надання кваліфікованої кардіологічної допомоги населенню. Пріоритетним напрямом у діяльності диспансеру є робота з профілактики і лікування серцево-судинних захворювань.

Диспансер був заснований у 1984 році на базі Сумської обласної лікарні, а в 1987 році реорганізовано до самостійної лікувальної установи.

Установа оснащена сучасним діагностичним і лікувально-терапевтичним обладнанням, працює система ТЕЛЕКАРД для передачі електрокардіограм по телефону, терапевтичний лазер, сучасна ультразвукова кардіоваскулярна система з кольоровим доплером і тому подібне.

Проектні роботи тут проводилися з червня 2000 року. В 2005 році завершена реконструкція будівлі під новий диспансер на 85 ліжок, в якому працюватиме колектив чисельністю 198 чоловік, з яких 46 – лікарі.

З відкриттям нового диспансеру, за словами лікарів, тут стане більш доступною стаціонарна допомога, особливо мешканцям села.

Загальна кошторисна вартість будівельних робіт установи складала 7,887 млн. грн.

Протягом останніх років для диспансеру закуплено медичне обладнання на суму 1,827 млн. грн.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

502