Заява прем'єр-міністра Арсенія Яценюка про вступ України в НАТО є політичною. Таку думку в коментарі кореспондентові Forum'у висловив голова центру «Третій сектор» Андрій Золотарьов.

«Заява про вступ України в НАТО була політичною. А коли робляться політичні заяви, то ніхто не звертає уваги, чи стоїть вона на твердому ґрунті. Якби у лютому не було допущено низку помилок і необачних заяв, то ризик того, що Україна скотиться до війни і смерті, був би меншим. Відмова від позаблокового статусу є провокаційною і не відповідає нинішнім реаліям», - вважає Золотарьов.

Експерт зазначив, що Україна цілком може відмовитися від позаблокового статусу і парламент підтримає це рішення Кабміну.

«Інша справа, чи готові нас, країну в такій важкій політичній, військовій та економічній ситуації, прийняти в НАТО. Давайте згадаємо 2008 рік, коли Юлія Володимирівна (Тимошенко. - Ред.) оголосила референдум про вступ ублок. Але тоді Україну «прокотили» з її планом дій», - нагадав він.

Крім того, політолог вважає, що в України низькі шанси на вступ до НАТО.

«Я переконаний, що найближчі п'ять років говорити про членство в НАТО передчасно. Ситуація всередині ЄС, а точніше, його розкол, теж не грає нам на користь. Та й не допомогли б вони нам, адже там інші інтереси. Вони зацікавлені в збереженні ситого, комфортного, мирного життя, безперешкодного транзиту газу. Вони аж ніяк не зацікавлені віддавати свої життя за збереження суверенітету та цілісності України. Тобто проблема в нас самих. Сьогодні потрібно реформувати Міноборони і Генштаб, які показали свою невисоку ефективність. Треба говорити про модернізацію країни, а не робити політичні заяви», - вважає він.

Золотарьов зазначає, що перемога або поразка України в нинішньому конфлікті - це питання нашої сили або слабкості.

«Маргінальність українських політиків у тому, що одні шукали точку опори у Кремлі, а інші вважали, що Захід допоможе. Якщо б у 1948 році батьки-засновники Ізраїлю діяли за такою ж логікою, то араби давно скинули б євреїв у море. Але Ізраїль не робив гучних заяв, а шукав можливості і знаходив їх. Вони змогли мобілізуватися і підпорядкувати всі цілі виживання держави. Тоді це була мілітарна соціалістична держава, де завданню обороноздатності було підпорядковане все. Навіть служба жінок в армії, бо було дике співвідношення всіх ресурсів, включаючи людські, на користь арабів. У нас як і раніше замість логіки виживання - логіка політичної боротьби, майбутніх виборів. Почитайте Скоропадського, Петлюру - і побачите, що театральність українських політиків пішла ще з тих часів, коли Емським указом з усіх культурних сфер українцям залишили тільки театр. Арсеній Петрович продовжує цю традицію», - каже експерт.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що Україна відмовляється від позаблокового статусу. За його словами, Кабінет Міністрів вносить на розгляд парламенту законопроект про скасування позаблокового статусу України. «Згідно з рішенням РНБО уряд України вносить на розгляд парламенту законопроект про скасування позаблокового статусу української держави та про відновлення курсу України на членство в НАТО», - заявив Яценюк на засіданні уряду.

Тетяна Григор'єва, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

высокая мода/зима
8293 грн.
114