За роки незалежності України у військових учбових закладах країн-членів і партнерів НАТО пройшли підготовку 1460 українських офіцерів.
Як повідомили в Управлінні прес-служби Міністерства оборони України, про це повідомив на брифінгу для представників військово-дипломатичного корпусу, акредитованих в Україні, директор Департаменту кадрової політики Міністерства оборони України Юрій Черних.
Брифінг був присвячений організації підготовки офіцерів Збройних сил України у військових учбових закладах країн-членів і партнерів НАТО і кадровій політиці Міноборони України в питаннях супроводу їх кар'єри.
Черних відзначив, що Департаментом кадрової політики Збройних сил України проводиться велика робота щодо організації професійної і мовної підготовки українських офіцерів у військових учбових закладах різних рівнів країн - партнерів Північноатлантичного альянсу. Ця робота проводиться відповідно до змін, які внесені Указом Президента України про підготовку офіцерських кадрів, і вимогами міністра оборони України, що містяться у виданих їм керівних документах, передає «УНІАН».
Як повідомив директор Департаменту кадрової політики Міністерства оборони України, відбір офіцерів ЗСУ для навчання за кордоном здійснюється згідно з планом кадрового забезпечення, який складається на підставі замовлень кадрових органів центрального апарату Міноборони і Генерального штабу, видів ЗС України. План узгоджується на рівні заступників міністра оборони України і затверджується керівником оборонного відомства. В плані містяться такі дані: країна навчання, назва учбового закладу і курсу, програмою якого опановуватиме кандидат на навчання, а також терміни навчання, вимоги до кандидатів і перелік структурних підрозділів, з яких здійснюється відбір офіцерів для навчання за кордоном.
За словами Черних, кадрові органи дуже ретельно відносяться до відбору кандидатів. На кожне учбове місце розглядаються кандидатури декількох претендентів, і одержує його той, хто покаже найвищі результати в мовному тестуванні і професійній підготовці.
Всього за 14 років незалежності України у військових учбових закладах країн-членів і партнерів НАТО пройшли підготовку 1460 українських офіцерів. З них близько 700 вивчали іноземні мови, а 800 – удосконалювали свою професійну підготовку. Всі вони вчилися за кордоном не менше двох місяців.
Як відзначив Черних, 400 офіцерів, які отримали дипломи і сертифікати іноземних учбових закладів, проходять службу в З'єднаних силах швидкого реагування, 416 – посідають керівні посади в Міністерстві оборони України і Генеральному штабі ЗСУ. Протягом минулих років 360 офіцерів, які пройшли курс підготовки за кордоном, з різних причин були звільнені з лав ЗС.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом