Відмова польських властей пропустити літак з міністром оборони Росії Сергієм Шойгу на борту через свою територію - це грубе порушення норм міждержавного спілкування. Про це йдеться в заяві МЗС РФ, опублікованій на сайті відомства.

«Такі дії не можуть кваліфікуватися інакше, як грубе порушення норм і етики міждержавного спілкування, а в контексті безпосередньо святкувань у Словаччині - як блюзнірська витівка проти історичної пам'яті і заслуг тих, хто врятував Європу від фашизму», - йдеться в повідомленні.

У МЗС зазначили, що російської делегації довелося в терміновому порядку повертатися до Братислави у зв'язку з нестачею палива, що створило реальну загрозу безпеці польоту. «Лише після енергійного демаршу з нашого боку польські власті погодилися підтвердити чинність раніше виданого ними дозволу на проліт над територією Польщі», - сказано в заяві.

У МЗС РФ попередили, що подібні дії Варшави не залишаться без відповідної реакції з боку російської сторони.

Нагадаємо, у Словаччині Шойгу перебував у місті Банська Бистриця, де в п'ятницю був присутній на урочистих заходах з приводу 70-ї річниці Словацького національного повстання. За словами прес-секретаря оперативного командування збройних сил Польщі Петра Валатека, польська влада не впустила борт Шойгу через невірне погодження: політ військового літака був заявлений як цивільний.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

97