Другий російський «гуманітарний конвой» може зайти в Україну з використанням залізничного транспорту через пункт пропуску «Гукове» протягом найближчих десяти днів у разі погодження всіх необхідних процедур українською і російською сторонами, повідомив заступник голови Державної фіскальної служби України Анатолій Макаренко.

«МЗС РФ звернулося з нотою до МЗС України, з тим щоб проінформувати нас про підготовку російською стороною чергового так званого гуманітарного конвою. За пропозицією російської сторони, можливо, це буде залізничний вид транспорту. Тому зараз нами опрацьовуються можливі варіанти роботи з цим гуманітарним конвоєм. Головна умова митної служби ДФС України - одержувачем повинен бути Червоний Хрест, як і було домовлено», - сказав він, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Макаренко підкреслив, що російська сторона не повинна порушувати митні та прикордонні процедури України, «як вона зробила це в попередній раз: із 280 авто, заявлених як гуманітарний вантаж, митні процедури пройшло лише 34, частина (197 автомобілів) зайшла на територію України без виконання митних процедур».

«Ми готові до такої роботи, і якщо буде прийнято таке рішення - митна і прикордонна служби готові. Поки опрацьовується пункт пропуску, якщо це буде залізничний транспорт - пункт пропуску «Гукове», що в 30 км від Ізвариного. У нас там розміщена група прикордонників та митників, і ми готові цією групою провести оформлення та залізничних складів. Судячи з динаміки, я думаю, вже в найближчі десять днів це все буде», - сказав він.

Нагадаємо, Росія направила в Міністерство закордонних справ України ноту, в якій інформувала про намір підготувати новий гуманітарний конвой.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

зима
3159 грн.