Європейська комісія схвалила 8 березня сумісну Європейську енергетичну стратегію, пропозиції щодо якої були опубліковані як “зелена книга”.
Про це повідомили в Представництві Європейської комісії в Україні, передає «УНІАН».
Метою Європейської енергетичної політики є створення ефективної нормативної бази, нарощування конкурентоспроможності і консолідація енергетичного сектора ЄС на ринкових принципах.
“Зелена книга” визначає шість основних напрямів роботи: конкурентоспроможність і єдиний внутрішній енергетичний ринок, диверсифікація джерел енергопостачання, солідарність в запобіганні енергетичних криз, стабільний розвиток, інновації і технології, і зовнішня політика.
“Зелена книга” повинна запропонувати відповіді на низку питань. Зокрема, як ЄС зможе стимулювати приплив величезних інвестицій, необхідних для розвитку енергетичного сектора? Як забезпечити надходження енергії споживачам за розумними цінами, і як запобігти скороченню кількості робочих місць? Як виробити загальні підходи до протидії зміні клімату? Як вплине сумісна енергетична політика на зовнішні відносини ЄС? І, нарешті, – як досягти загальної згоди щодо необхідності сумісної нової енергетичної стратегії для ЄС, яка спиралася б на принципи постійності, конкуренції і безпеки, відзначили в Представництві Єврокомісії.
“Зелена книга” пропонує загальноєвропейський механізм прийняття рішень в енергетичній галузі – це так званий регулярний Стратегічний енергетичний огляд ЄС.
Ключові проблеми, вказані в “Зеленій книзі”, обговорюватимуться під час весняної сесії Європейської Ради. Цього року Єврокомісія має намір запропонувати План дій у сфері енергозбереження, який включатиме широке коло заходів – від просвітницьких кампаній до механізмів заохочення інвестицій в енергозбереження. Також провідники ЄС планують створити “Дорожню карту відновної енергії” і виробити нову сумісну енергетичну зовнішню політику.
Єврокомісія вважає, що в рамках цієї політики слід побудувати нову інфраструктуру, яка б гарантувала безпеку поставок енергоносіїв в ЄС. Крім того, єврокомісари планують створити Договір Всєєвропейської енергетичної співдружності, встановити нове енергетичне партнерство з Росією, розробити новий механізм швидкого реагування на енергетичні кризи, поглибити відносини з основними виробниками і споживачами енергії і укласти міжнародну угоду про енергозбереження.
Громадяни ЄС з розумінням ставляться до необхідності вирішення проблем нових енергетичного часу. Наприкінці січня Євробарометр опублікував результати опитування, які свідчать, що більшість європейців (47%) хоче, щоб вироблення нової енергетичної політики ЄС здійснювалося на загальноєвропейському рівні. Опитування показало, що громадяни ЄС покладають надію, передусім, на розвиток новітніх енергозберігаючих технологій і відновлюваних джерел енергії. При цьому регулювання споживання нафтопродуктів і більш активне використовування ядерної енергії підтримують, відповідно, тільки 23% і 12% опитаних громадян ЄС. 43% європейців хотіли б одержувати більше інформації про можливості економити енергію, а 40% вважають, що енергозбереження повинне стимулюватися податковими пільгами. Така ж кількість європейців - 40% - навіть готові платити більше енергії, якщо вона здобуватиметься з відновлюваних джерел, відзначили в Представництві Європейської комісії в Україні.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом