В Україні розпочався передвиборчий синдром - міністри шукають собі майбутні місця у виборчій кампанії або політичній конфігурації. Таку думку Forum'у висловила заступник голови Комітету Верховної Ради з економічної політики, народний депутат України (ВО «Батьківщина») Ксенія Ляпіна, коментуючи заяву про відставку міністра економічного розвитку і торгівлі України Павла Шеремети.

«Я вчора спілкувалася з ним (Шереметою. - Ред.). Безумовно, були непорозуміння, призначення без погодження. І сказати, що не було підстав, я не можу. Але мені здається, це вже розпочався передвиборчий синдром», - заявила вона.

Ляпіна зазначила, що у зв'язку з прийдешніми виборами «всі міністри шукають собі майбутні місця у виборчій кампанії або політичної конфігурації і будуть по-різному позиціонуватися до уряду, до його діяльності». «Дестабілізація уряду почалася. Я думаю, це не остання «ластівка», - вважає політик.

«Виборчий період - це дуже поганий час для глибоких реформ. Я вчора намагалася пояснити громадським активістам, які, з одного боку, за реформи, а з іншого - за вибори, що одне з другим ніяк не поєднується. Ключові реформи, такі як податкова реформа, реформа соціального сектора, без якого перша не має сенсу, можливі тільки при парламенті, що працює. Значить, нам доведеться чекати наступного парламенту, завершення виборів», - пояснила парламентарій. Вона також додала, що міністр економіки несе політичну відповідальність за реформи в економічній сфері.

Крім того, заяву про відставку міністра з економічного блоку уряду на тлі невтішних прогнозів та інформація британського видання Financial Times про те, що в Україні може настати дефолт, поки світ стежить за війною з терористами на Донбасі і політичним конфліктом з Росією, на думку Ляпіної, посилюють ризики для України.

«Думаю, що спільними зусиллями вдасться якимось чином уникнути дефолту. Хоча він «висів» над нами останні півроку. І власне, тільки політично ми уникали його завдяки активній політичній діяльності уряду: оскільки війна і йшов пошук зовнішньої підтримки; тому що ми працюємо з МВФ і нам вкрай потрібні гроші. Але ризики це (заява про відставку. - Ред.), безумовно, збільшує», - наголосила Ляпіна.

Юлія Артамощенко, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом