Генеральний прокурор України Віталій Ярема звернувся до Генерального прокурора Російської Федерації Юрія Чайки з офіційним листом про необхідність вжиття заходів з боку російських правоохоронних органів для припинення участі громадян РФ у збройному конфлікті на території України.

Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.

«У розпорядженні Генеральної прокуратури України є офіційна інформація про значну кількість громадян Російської Федерації, які діють на боці самопроголошених «ДНР» і «ЛНР», а також активно застосовують зброю проти Збройних сил України і мирних громадян», - сказано в листі Яреми.

Генпрокурор підкреслює, що така участь громадян Росії у збройному конфлікті і військових діях на території України є найманством, тобто діями, кваліфікованими як злочин згідно з нормами міжнародного права та ст. 359 КК Росії.

У листі також приводиться список громадян РФ і організацій, підозрюваних у скоєнні міжнародних злочинів.

Також підкреслюється, що «активну участь у фінансуванні терористичної діяльності на території України приймає засновник інвестиційного фонду «Маршал Кепітал» і співвласник ВАТ «Ростелеком» Малофєєв Костянтин Валерійович, 03.07.1974 р.н.», проте відсутня інформація про припинення російськими правоохоронними органами вказаної діяльності.

«На підставі ст. 21 Європейської конвенції про взаємну правову допомогу у кримінальних справах 1959 прошу розглянути цю інформацію як повідомлення про злочини, що здійснюються зазначеними та іншими громадянами Російської Федерації на території України.

Про результати та вжиті заходи прошу інформувати Генеральну прокуратуру України. Розраховую на Вашу об'єктивну правову оцінку дій тих громадян Російської Федерації, які становлять загрозу для миру і стабільності не тільки в Україні, але й у себе на батьківщині», - резюмує Віталій Ярема.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

зима
3511 грн.