Європейці вкрай болісно ставляться до будь-яких загроз своєму енергопостачанню. Таку думку ForUm'у висловив екс-міністр житлово-комунального господарства України Олексій Кучеренко, коментуючи той факт, що ЄС закликає Україну і РФ не ставити під загрозу поставки газу в Європу, про що йдеться у висновках Ради ЄС з питань закордонних справ.

«Зрозуміло, про що йде мова. Європейці дуже болісно ставляться до будь-яких загроз своєму енергопостачанню, адже вони пам'ятають 2009 рік. А зараз ці ризики знову є. І європейські уряди навряд чи зможуть пояснити своїм громадянам, чому вони повинні сидіти без газу... Це один з кроків газової дипломатії», - заявив він.

На думку Кучеренка, в найбільш невигідному становищі ризикує опинитися Україна. «РФ завчасно робить нас винними, скаже, що Україні не дає жодного кубометра, а Європі дає, і якщо у європейців газу немає, то це означає, що Україна відбирає. Це така підготовка до шантажу», - припустив екс-міністр.

Як повідомлялося, Європейський союз вітає консультації на рівні президентів України, Росії та Європейської комісії, пов'язані з виконанням Угоди про асоціацію, поставками газу і стабілізацією політичної ситуації.

Юлія Артамощенко, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

зима
3159 грн.
39