Заступник голови комісії Сейму Польщі у закордонних справах Тадеуш Івінський заявив про те, що країна виявилася абсолютно не готова до російської відповіді на європейські санкції.

«Польща, звичайно, підтримала санкції ЄС проти Росії, хоча ми розуміли, що ми найбільш вразливі у разі контрсанкций. Росія є другим за величиною партнером Польщі в торгівлі, після Німеччини. Ми експортуємо до Росії величезну кількість продуктів, в тому числі фрукти та овочі», - розповів Івінський, повідомляють «Вести».

«Я вважаю, що чинний уряд не підготувався як слід до ситуації. Санкції - це палиця з двома кінцями. У зв'язку з ними зараз страждає наш виробник», - додав депутат.

За його словами, Брюссель навряд чи зможе компенсувати Польщі збитки від санкцій. «Польща є ключовим на світовому ринку постачальником яблук, паприки, капусти. Зараз, звичайно, проводиться акція "Їж яблука", але цього буде замало. Міністр сільського господарства Польщі з запізненням, але пробував вести діалог з Єврокомісією з метою компенсації збитків і створення так званого Європейського фонду солідарності. Але, на жаль, створення такого фонду не справа кількох днів, та й усі політики з Брюсселя по відпустках», - сказав Івінський.

Парламентарій з гіркотою зауважив, що, попри вжиті заходи, польській економіці вже нанесений великий збиток.

Росія 7 серпня на рік обмежила імпорт низки товарів з країн, які ввели проти неї санкції: США, країн ЄС, Канади, Австралії і Норвегії. У відповідний список потрапили яловичина, свинина, фрукти, птиця, сири і молочна продукція, горіхи та інші продукти.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

49