ПАТ «Укртрансгаз» завершив повний комплекс робіт із забезпечення технічної можливості прийому газу зі Словаччини. Про це повідомляє прес-служба Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України».

Повідомляється, що 7 серпня 2014 р. ПАТ «Укртрансгаз» на компресорній станції «Ужгород» завершило повний комплекс робіт із забезпечення технічної можливості прийому природного газу з боку Словаччини.

«Роботи проведено згідно з графіком власними силами і за власні кошти компанії», - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що за результатами останніх переговорів між операторами газотранспортних систем України (ПАТ «Укртрансгаз») та Словаччини (Eustream as) остаточно були узгоджені технічні аспекти, пов'язані з прикордонною співпрацею, взаємодією при експлуатації об'єктів та обліком газу.

28 квітня 2014 р. між ПАТ «Укртрансгаз» і Eustream as. був підписаний Меморандум про порозуміння щодо забезпечення реверсного постачання газу в Україну.

На початку липня словацький оператор Eustream повідомив про успішне завершення процедури Open Season з прийому заявок на постачання газу в Україну через територію Словаччини. До постачання газу в Україну через Словаччину проявили інтерес близько двох десятків європейських постачальників, що, згідно з меморандумом, передбачає можливість розпочати постачання газу зі Словаччини вже з 1 вересня цього року.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом