![Кабмін заявляє, що не проводить блокаду Придністров’я](https://for-ua.com/static/images/previews/10/104615-2.jpg)
Уряд України заявляє, що не проводить блокаду Придністров'я введенням нових митних правил з Республікою Молдова. Про це сказано в заяві Кабінету Міністрів України, що стосується переміщення товарів і вантажів через українсько-молдавський кордон.
Відповідно до Сумісної заяви прем'єр-міністрів України і Республіки Молдова розпорядженням Кабінету Міністрів України 1 березня 2006 р. введений режим митного оформлення товарів і транспортних засобів, які ввозяться до України з Республіки Молдова, нагадується в документі.
Новий порядок передбачає пропуск товарів і вантажів через українсько-молдавський кордон, у тому числі через її придністровську ділянку, виключно за наявності на супровідних документах друку митних органів Республіки Молдова і жодним чином не стосується фізичних осіб. Кожний громадянин Молдови – мешканець Придністров'я, може, як і раніше, безперешкодно перетинати кордон з Україною, констатує уряд України.
Кабмін відзначає, що Україна доклала максимальні зусилля для ознайомлення ділових кіл Придністров'я з новим митним порядком. З урахуванням побажань придністровських підприємців і при активній позиції української сторони уряд Молдови ухвалив додаткові рішення про спрощення механізмів зовнішньоекономічної діяльності економічних агентів лівобережної Молдови.
Згідно з інформацією молдавської сторони, на постійній основі в Кишиневі вже реєструвалися понад 50 економічних агентів Придністров'я, на тимчасовій основі - понад 30, передає «УНІАН».
На жаль, заявляє Кабінет Міністрів України, придністровська сторона без яких-небудь підстав почала вести мову про введення економічної блокади Придністров'я.
Уряд України стурбований інформацією про блокування в регіоні під'їзних доріг до пунктів пропуску на придністровській ділянці українсько-молдавського кордону і тиску адміністрації Придністров'я на придністровських суб'єктах господарювання, направлених на їх відмову від проходження спрощеної реєстрації і оформлення вантажів митним забезпеченням Молдови.
Такі дії Кабмін розцінює як спробу дестабілізувати політичну і економічну ситуацію в регіоні, завдати шкоди позитивній динаміці процесу врегулювання придністровської проблеми.
Уряд України заявляє: Україна нікого не блокує.
Підтверджуючи свою незмінну позицію як посередника і країни-гаранта остаточного врегулювання придністровської проблеми, уряд України відзначає, що впорядкування митного режиму направлено на забезпечення ефективного контролю за переміщенням товарів і вантажів через українсько-молдавський державний кордон, напрям зовнішньоекономічної діяльності придністровських суб'єктів господарювання в прозоре і легітимне русло.
Як повідомляв ForUm, 30 грудня 2005 року Україна і Молдова домовилися про нові правила митного оформлення товарів. Глави урядів двох країн Юрій Єхануров і Василе Тарлев підписали сумісну заяву, в якій йдеться про уніфікацію процедур митного оформлення товарів, зокрема, походженням з Придністровської Республіки.
Третього березня голова Держмитслужби Олександр Єгоров підписав розпорядження, відповідно до якого всі вантажі, які переміщаються через українсько-придністровський кордон, проходитимуть митне оформлення в Молдові. Документ був підписаний на підставі розпорядження Кабінету Міністрів України.
Президент Придністровської Молдавської Республіки Ігор Смірнов 5 березня заявив, що «розпорядженням Кабінету Міністрів №112 Україна блокувала зовнішньоекономічну діяльність Придністров'я, підтримавши одну із сторін конфлікту (Молдову), тим самим відмовилася від ролі посередника і гаранта процесу врегулювання».
4 березня Міністерство закордонних справ Росії закликало Молдову і Україну переглянути введений для Придністров'я митний режим, називаючи його спробою економічного тиску на Тирасполь.
6 березня Міністерство закордонних справ України і Державна митна служба України заявили, що влада Придністров'я блокує введення нових митних правил.
Сьогодні, 7 березня, президент Придністров'я Смірнов заявив, що не бачить значення вести переговори щодо придністровського врегулювання у форматі «п'ять плюс два» (Молдова, Придністров'я, Росія, Україна, ОБРЄ, США і Євросоюз) після кризи, яка виникла у зв'язку з введенням Україною нових митних правил. «Україна перетворюється з держави-гаранта і посередника у врегулюванні у бік конфлікту, приєднуючись до блокадних дій Республіки Молдова», - сказав Смірнов.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом