Проект закону про штучну репродукцію людини, який передбачає можливість генетичної селекції ембріонів з терапевтичною метою, може бути апробований в Іспанії найближчим часом. Про це заявило напередодні міністерство охорони здоров'я Іспанії, яке цього місяця має намір вирішити створення банку пуповинної крові.

Як відзначають іспанські ЗМІ, міністерство заявило про своє рішення після того, як стало відомо, що сотні іспанських сімей, у тому числі наслідний принц Філіпе і його дружина, послали в зарубіжні банки пуповинну кров своїх дітей на випадок важкої хвороби.

В зв'язку з цим при міністерстві охорони здоров'я Іспанії буде створений Комітет із біоетики, що контролює роботу банків біологічного матеріалу.

Згідно з проектом закону про штучну репродукцію, який у лютому був схвалений парламентом, подружні пари, що мають дитину з важкими спадковими захворюваннями, зможуть відбирати здорових ембріонів з метою донорства для хворої дитини, передає РІА «Новини».

Крім селекції ембріонів, закон передбачає можливість донорства ембріонів з експериментальною метою, а також встановлює донорський регістр ембріонів, яйцеклітин і сперматозоїдів.

Методика "терапевтичного клонування" полягає у введенні ядра клітини хворого в яйцеклітину донора, з якої її власне ядро видалено. В ембріональному середовищі клітина перепрограмовується і розвивається в ембріон ранньої стадії, тобто клон. Стовбурні клітини, одержувані з такого ембріона, генетично ідентичні початковій клітині хворого, але, будучи введеними в організм хворого, можуть перетворюватися практично на будь-яку тканину, замінюючи хворі органи.

Серед європейських країн клонування з терапевтичною метою застосовують у Великобританії, Бельгії і Швеції. Також робота в цій області дозволена в Японії, Австралії, Сінгапурі, Ізраїлі і Кореї.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

325