Свiт

США вперше за 40 років відправили сиру нафту на експорт

США вперше за 40 років відправили сиру нафту на експорт, пише The Wall Street Journal.

Пізно вночі 30 липня танкер BW Zambesi під прапором Сінгапуру вийшов з порту Техас-Сіті у напрямку до Південної Кореї. Вартість 400 тис. барелів нафти на борту танкера оцінюється в $40 млн.

Відправка неочищеної нафти в Південну Корею стала можливою завдяки зусиллям двох енергетичних компаній, адвокатів, які знайшли лазівку в американському законодавстві, і безпрецедентному «бурильному буму» в США. Офіційно експортна політика США поки не змінилася, але попереднє відправлення нафти в Південну Корею може стати «клином, який дозволить відкрити двері», - заявив заступник голови ради директорів консалтингової компанії IHS CERA Деніел Єргін.

Раніше повідомлялося, що в червні 2014 року компанії США вперше за останні 40 років отримали право відправляти на експорт за межі Північної Америки не тільки нафтопродукти, але й сиру нафту. Міністерство торгівлі США дозволило експортувати паливо Pioneer Natural Resources і Enterprise Product Partners, які працюють у Техасі. Йдеться про експорт так званої надлегкої нафти або конденсату, що утворюється в сланцевих родовищах. Якість цієї сировини настільки висока, що вже після мінімальної обробки її можна використовувати як паливо.

Саме ця обставина дозволила американському Мінторгу обійти ухвалений у середині 1970-х роках закон про енергетичну політику та енергозбереження. Формально ніякої зміни політики не відбулося: експорт сирої нафти за межі Канади і Мексики як і раніше під забороною, а Pioneer Natural Resources і Enterprise Product Partners постачатимуть на міжнародний ринок не сировину, а нафтопродукти. За даними WSJ, найближчими місяцями обсяг постачання може бути доведений до 3 млн барелів за добу.

Заборона на експорт зі США сирої нафти була ухвалена після оголошеного в 1973 році арабськими країнами ембарго на постачання нафти державам, які надали підтримку Ізраїлю у конфлікті з Сирією та Єгиптом, і стрибка світових нафтових цін. Нині нафта експортується за спеціальними ліцензіями тільки в Канаду і Мексику.

За матеріалами: «Енергоньюс»

Теги: