Емісійні витрати уряду ведуть до збільшення тиску на курс гривні. Таку думку Forum'у висловив народний депутат, перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань підприємництва, регуляторної та антимонопольної політики, нардеп Владислав Лук'янов.

«Порушений баланс у зовнішній торгівлі, доходах та витратах. Непідкріплені реальними доходами емісійні витрати уряду ведуть до збільшення тиску на курс гривні. Безумовно, отримай Україна запозичення від МВФ, ця ситуація змінилася б. Нехай тимчасово, але ми відновили би баланс. Ті 1,5 мільярда доларів десь корелюються з сьогоднішньою діркою в бюджеті. Нічим не забезпечені бюджетні витрати ведуть до погіршення життєвого рівня, зростання цін та до девальвації гривні», - заявив він.

Лук'янов вважає, що МВФ не дав грошей, оскільки не довіряє уряду. «Переговори з МВФ вів Яценюк. Зараз він заявив про свою відставку. Він кидає Україну в найважчий момент: економіка в жахливому стані, бюджет незбалансований. Думаю, МВФ незадоволений непрофесійною роботою як Яценюка, так і частини його команди», - упевнений він.

«Сьогодні Президент опинився в складній ситуації і змушений буде застосовувати радикальні жорсткі заходи. Щодо стабілізації ситуації, щодо зміни команди. Оцінюючи звіт за 100 днів, можна згадати тільки негативні дані. Про будь-які перспективні поліпшення від Яценюка ми не почули. На всіх галузевих нарадах, з аграріями, з промисловцям, він говорив так, ніби він радіє, що розвалює економіку і всю країну. Більш того, перспектива на осінь, на кінець року лякає. Президенту потрібно консолідувати всі політичні сили навколо стабілізації ситуації в країні. А демагогів, які вміють тільки розповідати, а не працювати, Президент має прибрати зі своєї команди», - акцентував він.

Лук'янов також зазначив, що традиційно «більшу частину виручки у твердій валюті від експорту давали чорна металургія та машинобудування, тобто ті галузі, які розміщені на сході України». «В цей час підприємства гірничо-металургійного, машинобудівного комплексу або значно знизили виробництво або простоюють, а отже - суттєво знижено надходження твердої валюти в Україну. При тому, що прибутковість цих підприємств ніколи не відрізнялася наддоходами, надрентабельністю. Але масштаби виробництва та обсяги експорту доводили до того, що схід України забезпечував зовнішньоторговельний баланс, а надходження в твердій валюті - стабільність гривні», - додав нардеп.

«У сьогоднішню ситуацію нас вверг уряд, недалекоглядна команда. Для виправлення потрібна команда професіоналів, на яких Президент зможе спертися. Враховуючи те, що Президент прийшов з бізнесу, він знає, що таке справжні керівники, і він може сформувати команду. Також нам потрібно провести реалістичну політику як на зовнішній арені, так і в Україні. Потрібно відновлювати товарообіг з найбільшими партнерами. Я розумію, що це непопулярно, але треба дивитися правді в очі: економічні відносини з РФ необхідно відновлювати. Потрібно домовлятися з ЄС і США про надання обіцяної допомоги. І дуже чітко та жорстко ставити питання щодо боротьби з корупцією. Уряд, сформований за політичними квотами, продемонстрував зразки корупції крутіше від попередників», - підсумував Лук'янов.

Нагадаємо, 13 липня 2014 року місія МВФ завершила свою роботу в Україні, за підсумками візиту буде ухвалено рішення, чи надавати Україні другий транш кредиту на суму 1,5 мільярда доларів.

Як повідомлялося, передбачалося, що другий-третій транші надійдуть в Україну на 25 липня, 25 вересня та 15 грудня 2014 року, і становитимуть 14,7 мільйонів SDR.

Однак місія МВФ працювала в Україні довше, ніж передбачалося. Пізніше представник департаменту комунікацій МВФ Вільям Мюррей заявив, що засідання ради директорів МВФ відбудеться «десь наприкінці серпня». «І якщо звіт місії буде затверджений радою - це означатиме, що Україні буде виділений черговий транш», - заявив Мюррей.

Долар на міжбанківському валютному ринку в понеділок досяг позначки 12,15.

Юлія Артамощенко, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

зима/осень
1871 грн.
79