На знецінення гривні сьогодні більше впливають політичні причини і низка дестабілізуючих заяв. Таку думку Forum'у висловив доктор економічних наук, професор, заслужений економіст Олексій Плотніков.

«Сьогоднішній міжбанк - підтвердження всієї складності ситуації. І в цьому випадку причини скоріше політичні, ніж економічні. Хоча економічна ситуація у нас непроста. Звісно, те, що коаліція розвалилася, нібито пішов, а потім начебто залишився прем'єр-міністр - позначилося на курсі гривні. Крім усього іншого, позначилося і повідомлення про транш МВФ наприкінці серпня, а не як передбачалося, наприкінці липня», - пояснив він.

За словами економіста, під час розвалу коаліції в парламенті прозвучала низка дестабілізуючих заяв. «Пішла інформація: загрозлива ситуація дуже погана, не вистачає грошей і так далі. Звісно, це впливає на ситуацію, руйнує довіру до національної валюти, і долар продовжує дорожчати», - зазначив Плотніков.

Плотніков вважає, що якби МВФ надав зараз кошти Україні, це дещо заспокоїло би ринок. «Не беруся говорити, наскільки зміцнилася би гривня, хоча це могло б статися. Принаймні, ситуація стабілізувалася б, не було б того зростання, який є зараз», - підсумував економіст.

Нагадаємо, 13 липня 2014 року місія МВФ завершила свою роботу в Україні, за підсумками візиту буде ухвалено рішення, чи надавати Україні другий транш кредиту на суму 1,5 мільярда доларів.

Як повідомлялося, передбачалося, що другий-четвертий транші надійдуть в Україну на 25 липня, 25 вересня та 15 грудня 2014 року, і складуть 14,7 мільйонів SDR.

Однак місія МВФ працювала в Україні довше, ніж передбачалося. Пізніше представник департаменту комунікацій МВФ Вільям Мюррей заявив, що засідання ради директорів МВФ відбудеться «десь наприкінці серпня». «І якщо звіт місії буде затверджений радою - це означатиме, що Україні буде виділений черговий транш», - заявив Мюррей.

Нагадаємо, на долар на міжбанківському валютному ринку в понеділок досяг позначки 12,15.

Юлія Артамощенко, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

117