На Радянській площі Сімферополя проходить численний мітинг прихильників «Народної опозиції», де зібралося більше 6 тисячі осіб. Виступаючи перед кримчанами, Наталія Вітренко оголосила про свою ініціативу – нову Конституцію Криму, яка необхідна для того, щоб жителі автономії не залежали від змін політичного вітру у Києві. Про це ForUm’у повідомили в прес-службі Вітренко.

«Своїми змінами в Конституцію Криму ми і Верховну Раду АРК, і уряд Криму, і місцеві органи місцевого самоврядування наділятимемо реальною владою. І, що дуже важливо, самостійними повноваженнями у вирішенні покладених на них питань. Ми з Конституції Криму прибрали неприпустимий терор з боку центральної влади. Ми наділили Верховну Раду АРК винятковим правом формувати уряд. Тобто, скасували втручання Президента України в цей процес. Ми ліквідували інститут Президента на рівні районних рад і всі ради наділили правом обирати свої виконавчі органи і нести всю повноту відповідальності за свою роботу перед виборцями», заявила Наталія Вітренко.

Вітренко розказала присутнім на мітингу про основні зміни, передбачені новою Конституцією Криму: «Ми ліквідували право урядовців центральної влади скасовувати або припиняти рішення Верховної Ради АРК і Уряду АРК, залишивши цей механізм тільки за Конституційним Судом України і Референдумом АРК. Ми наділили винятковим правом жителів Криму на Референдумі ухвалювати рішення про військові бази. Ми наділили правом уряд АРК визначати податкові ставки, ухвалювати рішення про вільні економічні зони. А Верховну Раду Криму наділили правом міжнародної співпраці. Тобто, встановлювати прямі зв'язки на договірних умовах, наприклад з Росією. Ми дали Криму можливість стати зоною вільної торгівлі, що дозволить знизити податковий тягар для підприємців – сукупна сума податків для юридичних осіб не перевищуватиме 20%, а приватні підприємці будуть взагалі звільнені від податків. Ми значно розширили право користування російською і кримськотатарською мовою на території Автономії. Всі нормативно-правові документи України, від законів до рішень Конституційного Суду України, будуть перекладені російською і кримськотатарською мовами. Крім того, ми наділили правом кримчан, що вступають до вузів на території України, складати вступні іспити російською мовою. Як і в разі судового процесу на території України за заявою жителя АРК, весь судовий процес зобов'язаний вестися російською мовою. Але, окрім наділення правами органів влади, ми визначили їхню мету, завдання і рівень відповідальності. На Конституційному рівні ми зобов'язали владу Криму вирішувати життєво важливі проблеми жителів півострова. Наприклад за рахунок бюджетного фінансування медична допомога і освіта для населення повинна бути безкоштовною! Безумовно, повноваження влади будуть направлені безпосередньо на вирішення проблем кримчан».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

290