Оголошена в країні третя хвиля мобілізації в зв'язку з військовими діями на сході країни може торкнутися до одного млн українських громадян, проте реально в армію будуть призвані не більше 30-40 тисяч осіб.

Таку думку, як повідомляє кореспондент Forum'у, висловив у ході прес-конференції на тему: «Черговий етап мобілізації: політичні наслідки для країни» директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник.

За його словами, насамперед нова мобілізація була потрібна для того, щоб наповнити вже звільнені від незаконних збройних формувань території людськими ресурсами, виконувати комендантські функції й здійснювати охорону комунікацій та важливих об'єктів від можливих нападів і терактів. Безпосередньо ж у чинну армію будуть спрямовані резервісти, які мають відповідну підготовку і технічні знання, необхідні для обслуговування складної військової техніки.

У той же час, експерт висловив сумніви в необхідності третьої хвилі мобілізації.

«Загальна чисельність Збройних сил України становить близько 120 тисяч осіб. В АТО задіяні, за різними оцінками, до 50 тисяч осіб. У той же час, в Україні є добре підготовлений величезний ресурс на зміну цим бійцям. Це близько 35 тисяч співробітників СБУ, близько 300 тисяч співробітників МВС, бійці служби Держохорони і податкової поліції, загальною чисельністю до півмільйона осіб. Усі ці люди мають певну підготовку та навички поводження зі зброєю. Навіщо, з таким ресурсом, призивати в армію нових людей за мобілізацією?» - висловив свої сумніви Бортник.

Крім того, експерт звернув увагу на колосальні витрати, яких зазнає зараз і зазнаватиме в майбутньому Україна у зв'язку з проведенням АТО. За його даними, повна підготовка, екіпіровка і доставка одного військовослужбовця в зону АТО коштує від 15 до 20 тисяч грн. Уряд заклав у бюджет на проведення АТО 25 млдр грн. Також Президент підписав Указ, згідно з яким усі військові, що перебували в зоні АТО, будуть прирівняні до учасників бойових дій з відповідними соціальними гарантіями.

«Звідки Україна візьме гроші на все це - велике питання. По суті, витрати України на АТО вже можна порівняти з витратами колишнього СРСР на всю військову кампанію в Афганістані», - резюмував Бортник.

Як повідомляв ForUm, раніше уряд просив парламент розглянути внесення змін до державного бюджету, якими передбачається збільшення видатків із резервного фонду на проведення антитерористичної операції на сході України.

Віталій Виголов, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

568