Чиновники наживаються на переселенцях з Донбасу. Про це повідомив директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик в інтерв'ю «Inpress.ua».

«Якби держава сприяла ініціативним громадянам допомагати переселенцям з Донбасу, це було б добре, а так вона, на жаль, ставить палиці в колеса. У нас немає державної забезпеченої волонтерської діяльності, у нас немає жодного волонтера легального», - пояснює Кулик.

Послуги таким громадянам, на думку експерта, повинні надавати громадські інституції, благодійні фонди в партнерстві з владою.

«Є прекрасні ідеї і пропонуються якісні пропозиції. На жаль, влада не те щоб не чує, вона не хоче цим займатися. Тому що зараз таке відчуття, що на тих біженцях так званих, на тих тимчасово переміщених особах, робиться бізнес, виділені кошти, які освоюються і 40-50% десь зникають. І на цьому деякі чиновники роблять непоганий бізнес, купують собі дорогі автомобілі, яхти», - констатує ситуацію він.

Крім того, експерт стверджує, поки в Україні зареєстровано 45 тисяч таких переселенців, але насправді йдеться про 100 і більше тисяч громадян.

З кожним місяцем усе більше шукатимуть допомогу, роботу та соціальний захист в мегаполісах. Це, в першу чергу, стосується Києва, Дніпропетровська та інших великих містах, які знаходяться поза терористичною операцією. Це означає зростання соціального навантаження, створюється потенційна можливість для криміналізації та створення нових секторів, де держава нічого не контролює. Поки що ми говоримо про ментальну катастрофу. А у вересні-жовтні це може бути дійсно наземна катастрофа. Необхідно створити із залученням громадських організацій єдиний Координаційний Центр, який би контролював усі витрати і діяльність щодо забезпечення тимчасово переміщених осіб», - переконаний директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства.

«Для цього потрібні політичні умови. У мене складається враження, що чиновники вищого рівня бояться ставати до цього питання, оскільки вони порушують певні годівниці, де годуються деякі люди, які заробляють на цьому військовому конфлікті, і в тому числі на особах, що переміщуються: на наметах, польових кухнях, невиділених субсидіях та інше, які не ведуть до кінцевого споживача. Поки що ці біженці не висувають умов, але чим ближче до осені, чим ближче до опалювального сезону, тим більше виникатимуть питання, хто винен і що робити», - прогнозує він.
 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

зима
1989 грн.
589