Міжурядова угода про постачання і транзит газу між Україною і Росією може бути підписана тільки після виборів через складну політичну ситуацію в Україні, вважає прем‘єр- міністр Юрій Єхануров.
"Завдяки всім, хто " допомагав " нам, я думаю , ми не зможемо її підписати. Тому що не буває так, що з ножами до спини підписуються угоди. Це буде вже трохи пізніше - після завершення виборів", - сказав прем'єр на прес-конференції у Києві в понеділок.
Він наголосив, що Україна сподівається підписати міжурядові угоди з Росією по газу на 2006 і 2007 роки до 1 липня 2006 року, інформує «Інтерфакс-Україна».
Як повідомлялося, Україна домагається підписання таких угод для більшого гарантування забезпечення комерційної угоди про закупівлю імпортного газу у компанії "РосУкрЕнерго" за ціною $95 за 1000 кубометрів, підписаної на 5 років на початку року НАК "Нафтогаз Україна".
Раніше ForUm повідомляв, що 4 січня НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром» підписали газову угоду. Через місяць - 2 лютого - НАК «Нафтогаз України» і «РосУкрЕнерго» створили спільне підприємство ЗАТ «Укргаз-Енерго» для постачання газу в Україну. Крім того, ЗАТ «Укргаз-Енерго» і компанія «РосУкрЕнерго» підписали 5-річний контракт про постачання середньоазіатського і російського природного газу в Україну за ціною 95 дол. за тисячу кубометрів.
1 лютого Президент України Віктор Ющенко заявив, що серед власників компанії «РосУкрЕнерго» немає жодної української державної структури. За його словами, він отримав цю інформацію від українських спецслужб.
Тим часом Президент Російської Федерації Володимир Путін 7 лютого заявив, що 50% «РосУкрЕнерго» належать Україні.
На сьогодні відомо, що половина акцій «РосУкрЕнерго» належить «Газпрому», а решта формально перебувають у власності "Raiffeisen Investment AG" (Австрія), але він тільки представляє приватних осіб, які не розголошують своїх імен.
Нагадуємо також, що президент Росії Володимир Путін вважає справедливою формулу ціни газу, що постачається Росією в Україну.
"Ми не визначали ціну, а домовилися тільки про те, щоб перейти на європейську формулу обчислення ціни, яка прив'язана не до побажань Росії, а до світових цін на нафту", - сказав Путін на прес-конференції в Празі після закінчення переговорів з президентом Чехії.
"Це найкраща форма регулювання", - сказав президент Росії, відзначивши, що вона не адміністративна, а ринкова, і Росія, навіть якщо б схотіла, не змогла б поміняти цю формулу.
"Нас це абсолютно влаштовує", - заявив Путін.
Крім того, він нагадав, що Росія і Україна домовилися про транзит російського газу до Європи на п'ять років і уклали з цього приводу контракт.
"Це найкращі умови, з чим я вас і вітаю", - сказав Путін, звертаючись до чеського журналіста, який задав питання.
Президент РФ нагадав, що за рахунок низьких цін Російська Федерація дотувала Україну протягом 15 років щорічно на 3-5 мільярдів доларів. Він також наголосив: "Переговори з Україною за ціною на газ на 2006 рік почалися на початку 2005 року".
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом