Тільки забезпечення миру дозволить збільшити доходи державного бюджету. Таку думку в коментарі кореспондентові Forum'у висловив екс-міністр економіки України, народний депутат від «Батьківщини» Сергій Терьохін.

«Структура експорту така, що не в сезон це металургія, хімія і машинобудування, а починаючи з вересня - сільське господарство. Сьогодні у нас липень, і доходи в держбюджет повинні приносити не традиційні аграрні галузі. А де більшість цих експортерів перебуває? На сході - а на сході у нас АТО. Грубо кажучи, для того щоб збільшилися або не скоротилися доходи соціального характеру, для того щоб забезпечити зростання витрат на інфраструктуру і підвищення якості життя українців, потрібен мир. Все інше - від лукавого: інвестиції, кредити, зменшення витрат на чиновників на три копійки. Це все популізм», - підкреслив парламентарій.

За словами Терьохіна, спробувати закрити дефіцит бюджету за допомогою емісії не вдасться. «Це неможливо, оскільки два тижні тут сидить місія МВФ. Вона чітко відстежує позиції, пов'язані з НБУ, з його емісійною та регуляторною діяльністю. Також місія дивиться на те, як працює Казначейство у Міністерстві фінансів, на що витрачаються гроші платників податків. У нас такий ревізор - що мама моя рідна! Якщо ця місія буде вдалою, ми можемо ще якийсь кредит отримати - 1,5 мільярда доларів», - пояснив він.

«Є така категорія, як національний дохід. Так ось він складається з двох третин доходів, залежних від зовнішньої торгівлі: імпорту, експорту, так званих неторговельних платежів. Тому нам потрібен тільки мир», - резюмував екс-міністр економіки.

Юлія Артамощенко, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

еврозима
3159 грн.
54