Враховуючи соціально-політичну та економічну ситуацію, що склалася в державі, та з метою забезпечення економії природного газу, на засіданні уряду 9 липня поточного року було прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Про стимулювання споживачів природного газу і теплової енергії до переходу на електричне опалення та гаряче водопостачання», повідомляє прес-служба Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики.

Зазначена постанова передбачає встановлення пільгового тарифу на електричну енергію для непобутових споживачів, які здійснили заходи щодо заміщення природного газу на електричну енергію, що використовується для опалення та гарячого водопостачання, у разі наявності окремого комерційного обліку.

Пропонується встановити тариф на електричну енергію на рівні єдиного роздрібного тарифу на відповідний місяць для споживачів другого класу з коефіцієнтом 0,7, а за наявності у непобутових споживачів диференційованого за періодами часу обліку електроенергії ставки тарифів на електроенергію, що використовується для опалення та гарячого водопостачання для кожного періоду (нічний, денний, напівпіковий, піковий), визначаються із застосуванням відповідних коефіцієнтів до зазначеного тарифу.

Для населення, яке проживає в будинках (квартирах), обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками, з 1 жовтня по 30 квітня (включно) щомісячно спожитий обсяг електричної енергії збільшується з 3600 кВт/год до 5000 кВт/год (включно) без зміни рівня чинного тарифу.

«Ухвалення цього нормативного акта сприятиме стимулюванню споживачів до встановлення електроопалювальних установок замість тих, що працюють із використанням природного газу», - підкреслили в НКРЕ.

Нагадаємо, раніше влада почала готувати енергетику до надзвичайного періоду - ухвалила в першому читанні два відповідні законопроекти. Перший (№4116а) передбачає створення компанії-оператора нашої ГТС: 51% її акцій має дістатися уряду, а 49% - підприємствам Євросоюзу, США чи Європейського енергетичного співтовариства.

Уряд вживає заходів щодо скорочення споживання природного газу в опалювальній сезон.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/осень
1560 грн.
1264