Міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко заявляє, що загальні збитки країни від діяльності олігархічних кланів склали понад 22 млрд. грн.
Про це заявив Луценко на засіданні Кабінету Міністрів України. Крім того, він заявив, що МВС почало «чищення своїх кадрів для протидії таким структурам».
За словами міністра, 2500 осіб не пройшли позачергову переатестацію внаслідок професійної непридатності, 600 працівників міліції були залучені силами департаменту внутрішньої безпеки до кримінальної відповідальності, пише газета «Зеркало недели».
Луценко також повідомив, що в два рази була скорочена кількість генералів, практично на 100% замінено керівництво державного і обласного рівнів. «При цьому, звичайно ж, були кадрові помилки, які я вимушений визнати», — відзначив він.
Луценко відзначив, що за минулий рік порушено 3700 справ по хабарництву, 2800 — по корупції всередині МВС. У зв'язку з посадовими злочинами Генеральна прокуратура порушила 1200 справ, за якими обсяг нанесених державі збитків перевищує 20 млрд. грн.
За словами Луценка, за цей час вдалося «зачистити організовану злочинність в Україні», арештувати десятки кілерів, внаслідок чого в країні не існує «недоторканних злочинців». Завдяки цьому в Україні досягнуті безпрецедентні показники: на 12% зменшилася кількість вбивств в країні, на 18% — крадіжки квартир, на 25% — вуличні злочини.
У той же час, самокритично визнає Луценко, не вдалося впоратися з завданням усунення кланів від політики в країні.
Раніше ForUm повідомляв, що міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко в інтерв'ю журналістам заявляв: «Ми маємо безпрецедентний для європейських країн показник зменшення вбивств - мінус 12%, а також значне зниження пограбувань і вуличних злочинів».
Він також нагадав, що коли прийшов на посаду міністра, в країні була «повна влада донецьких, дніпропетровських, київських і сімейних кланів, які використовували державні механізми власного збагачення». Луценко відзначив, що збитки державі при цьому складали понад 22 мільярдів гривні.
«Всі ці клани мали в розпорядженні озброєні групи бойовиків і кілерів. Я зустрівся для профілактичної розмови з керівниками кланів - Ахметовим, Пінчуком, Суркісом і посередником Коломойського та поставив всім три умови - повна відмова від послуг криміналу, усунення від зовнішньої політики, припинення махінацій з державними коштвами», - сказав глава МВС.
Саме в результаті цього, за словами Луценка, вдалося затримати десятки кілерів і встановити сотні трупів їх жертв. Міністр МВС пов'язує з цим і збільшення доходів до бюджету країни на 62%.
