Регіональні держадміністрації спільно з органами місцевого самоврядування повинні розробити оперативний план зі скорочення споживання газу теплопостачальними підприємствами на 10% до кінця поточного року, повідомили в прес-службі Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

«До 10 липня кожна область повинна надати такий план Мінрегіону, а також помісячний графік обсягів споживання газу на період до кінця 2014 року та на опалювальний сезон 2014/15 років в розрізі населених пунктів. Крім того, необхідно до зазначеного часу визначити відповідальних осіб за реалізацію заходів щодо скорочення споживання природного газу», - заявив заступник міністра Григорій Семчук.

Також до серпня в населених пунктах повинні визначити перелік нежитлових приміщень, які не використовуються і можуть бути тимчасово відключені від опалення. Також регіонам поставлено завдання до жовтня забезпечити створення на підприємствах теплоенергетики необхідних запасів резервних видів палива та переглянути температурний графік теплових мереж з метою їх оптимізації, передає «УНІАН».

Ще одним пріоритетним завданням енергетичного Кризового штабу є оснащення підприємств теплоенергетики та житлових будинків приладами обліку теплової енергії.

Нагадаємо, переговори щодо врегулювання цінового питання між НАК «Нафтогаз України» та ВАТ «Газпром» тривали з початку червня, останній їх раунд відбувся у Києві 14-15 червня. Переговори закінчилися безрезультатно. 16 червня «Газпром» зменшив постачання газу в Україну до нуля.

Прострочена заборгованість України за поставлений російський газ становить $4,458 млрд: $1,451 млрд - за листопад-грудень 2013 року і $3,007 млрд - за квітень-травень 2014 року.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

111