Слідче управління Слідчого комітету Російської Федерації по Південному федеральному округу порушило кримінальну справу стосовно невстановлених осіб за фактом обстрілу з території України житлових будинків і КПП у Ростовській області, що нібито стався 28 червня.

Як повідомляє прес-служба СК РФ, справу порушено за ознаками злочинів, передбачених ч. 3 ст. 30, п.п. «а», «е», «ж» ч. 2 ст. 105 КК РФ (замах на вбивство двох або більше осіб, скоєний групою осіб, загальнонебезпечним способом).

За версією слідства, «військовослужбовці Збройних сил України, збройні члени Національної гвардії України і бойовики «Правого сектору» 28 червня з території України здійснювали постріли розривними снарядами по населених пунктах Ростовської області РФ: селищі Шахти-24 міста Гуково, хутору Васецькому Красносулінського району, а також митному пункту «Гуково» з метою навмисного заподіяння смерті особам, що перебувають там».

Внаслідок обстрілу на відстані приблизно 20 метрів від воріт домоволодіння № 105 по вулиці Колгоспній хутора Васецького, в якому проживає сім'я з трьох осіб, виявлені сліди влучання у вигляді воронки, в якій знайдено не менше 11 металевих фрагментів снаряда. Також унаслідок обстрілу не менш ніж в десяти місцях пошкоджена стіна будинку. Крім того, частково пошкоджено домоволодіння, розташоване в селищі Шахти-24 міста Гуково. Крім цього є пошкодження на адміністративній будівлі митного пункту Гуково і численні осколкові ушкодження від снаряда в службовому приміщенні.

«Жертв вдалося уникнути лише завдяки тому, що всі потерпілі встигли сховатися від обстрілу в безпечних місцях», - заявили в комітеті.

Для розслідування кримінальної справи створена слідчо-оперативна група, проводиться комплекс слідчих та оперативних заходів, спрямованих на встановлення осіб, які безпосередньо здійснювали обстріли, а також тих, хто віддавав їм накази. Розслідування у кримінальній справі триває.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

48