Україна вимагає від Росії роз'яснити мету збільшення концентрації живої сили та військової техніки ЗС РФ біля кордону, повідомили Forum'у у Департаменті інформаційної політики Міністерства закордонних справ.

«В останні дні у прикордонних з Україною районах Росії спостерігається помітне збільшення концентрації живої сили та військової техніки ЗС РФ. Факт збільшення чисельності російського угруповання поблизу кордонів України 19 червня 2014 року підтвердив міністр оборони Росії Шойгу. Проведення державою зазначених заходів військової діяльності з невизначеними завданнями не сприяє нормалізації ситуації в Україні та реалізації мирних ініціатив керівництва нашої держави», - зазначили в МЗС.

У відомстві підкреслили, що тривала концентрація збройних сил РФ та їхня підвищена активність поблизу кордонів України викликає особливе занепокоєння на тлі численних підтверджених фактів постачання з суміжної території озброєння і військової техніки незаконним збройним формуванням, що діють у Донецькій та Луганській областях, включаючи бойові танки, реактивні системи залпового вогню, ПЗРК і міномети.

«Враховуючи викладене, Україна, відповідно до п. 16 Віденського документа про заходи зміцнення довіри та безпеки, звернулася каналами зв'язку ОБСЄ в Російську Федерацію з вимогою офіційно роз'яснити мету, а також повідомити кількість і типи залучених до них сил та засобів», - йдеться в повідомленні.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

98