Газовий конфлікт між Україною і РФ має вирішуватися на вищому державному рівні Президента і прем'єр-міністра, оскільки це політичне питання. Про це в ході прес-конференції заявив експерт з питань енергетики Валентин Землянський.

«Доти, поки у вирішення ситуації не включаться, не будуть створені переговорні групи на вищому рівні, не вдасться вирішити газове питання», - сказав він.

При цьому, він підкреслив, що представники від профільних міністерств та відомств, які проводили переговорів, не мали широких повноважень, передає кореспондент Forum'у.

«Газове питання не є ключовим між РФ та Україною. Воно як лакмус, як індикатор між двома країнами. Вирішити його можна тільки в контексті конфліктного потенціалу, нагромадженого між країнами. Але робити це потрібно швидко. За місяць-півтора», - сказав він.

Також Землянський акцентував увагу на тому , що якщо до серпня не вирішиться це питання, то українські ПСГ не будуть заповнені належним чином. «Нам може не вистачити газу до кінця сезону в разі холодної сніжної зими», - підкреслив експерт.

Разом із тим він вважає, що найближчим часом можливе відновлення тристоронніх газових переговорів.

Дарина Шварцман, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом