Євразійське економічне співтовариство (ЄврАзЕС) в перспективі може об'єднатися в одну структуру з Єдиним економічним простором (Білорусь, Росія, Казахстан, Україна), вважає генсек ЄврАзЕС Григорій Рапота.

До складу ЄврАзЕС входять Білорусь, Казахстан, Киргизія, Росія, Таджикистан і Узбекистан. Вірменія, Молдова і Україна володіють статусом спостерігачів при цій організації.

"Сьогодні на майданчику ЄврАзЕС створюється ще одна конструкція - ЄЕП. Що вийде з цього, говорити зарано. Але якщо щось вийде, то постане питання про злиття ЄЕП з ЄврАзЕС або якусь гармонізацію відносин", - сказав Рапота, виступаючи в п'ятницю в Мінську на Всебілоруських народних зборах, передає «Інтерфакс-Україна».

За його словами, "сьогодні не під силу поодинці протистояти процесам глобалізації", тому і відбувається створення таких регіональних організацій, як ЄврАзЕС.

"Ми спираємося на власні ресурси на відміну від організації ГУАМ (Грузія, Україна, Азербайджан, Молдова). ГУАМ була створена під час церемонії святкування 50-річчя НАТО, і це багато про що говорить", - відзначив Рапота.

Разом з тим, за словами генсека, "мета ЄврАзЕС зрозуміла - створити щось подібне Європейському Союзу, але тільки на пострадянському просторі". Саме "така амбітна мета ставилася ініціаторами створення Співтовариства", - додав він.

«Держави ЄврАзЕС ставлять за мету перейти на вільний рух товарів, створення повноцінного Митного союзу, вироблення єдиної торгової політики відносно решти світу», - відзначив Рапота.

Він позитивно оцінив співпрацю країн ЄврАзЕС в енергетиці, у тому числі з питань диверсифікації енергетичних потоків, будівництва гідроелектростанцій в Центральній Азії.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

302